Home / Aktualności / SAPPHIRE prezentuje kartę Radeon R9 290X OC z nowym chłodzeniem Vapor-X

SAPPHIRE prezentuje kartę Radeon R9 290X OC z nowym chłodzeniem Vapor-X

Firma SAPPHIRE poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty karty graficznej z rodziny Radeon R9 290X, która otrzymała zmodernizowaną, nową wersję układu chłodzenia Vapor-X. Ponadto bohater niniejszego newsa to konstrukcja typu OC, która posiada znacznie podniesione taktowania dla układu graficznego oraz pamięci GDDR5.

SAPPHIRE R9 290X Vapor-X OC z nowym układem chłodzenia to konstrukcja kierowana do najbardziej wymagających użytkowników. W modelu tym producent wyraźnie zwiększył bowiem taktowanie GPU (o 80 MHz), które wynosi obecnie 1080 MHz. Zmiany nie ominęły również podwyższenia częstotliwości pracy pamięci graficznej, która wzrosła aż o 160 MHz i wynosi dokładnie 1410 MHz (efektywna prędkość 5640 MHz).

Ponadto ww. karta graficzna posiada trzy 90-mm wentylatory, które schładzają potężny, aluminiowy radiator z komora Vapor Chamber (komora parowa). Interesującym detalem nowej karty SAPPHIRE R9 290X Vapor-X OC jest podświetlane logo producenta, które zmienia barwę w zależności od temperatury układu chłodzenia. Barwa niebieska pojawia się gdy układ jest chłodny, a zmienia się ona na kolor żółty lub czerwony, jeśli radiator staje się ciepły bądź gorący.

Sekcja zasilania prezentowanej na poniższych zdjęciach karty graficznej składa się z aż 10 faz. Z kolei zestaw wyjść video składa się z następujących portów: DVI-D, DisplayPort 1.2 oraz HDMI v1.4a.

 SAPPHIRE VAPOR-X R9 290X OC 01

SAPPHIRE VAPOR-X R9 290X OC 02

SAPPHIRE VAPOR-X R9 290X OC 03

Źródło: Informacja rasowa

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.