Home / Aktualności / SanDisk Ultra Fit USB 3.1 – test niedrogiego pendrive’a o pojemności 32 GB

SanDisk Ultra Fit USB 3.1 – test niedrogiego pendrive’a o pojemności 32 GB

W dobie zwiększonego niebezpieczeństwa na cyber ataki i kradzież danych czy to z laptopów, telefonów czy pamięci masowych, oprogramowanie takie jak SanDisk SecureAccess jest bardzo pomocne. Dostarczone z pendrivem oprogramowanie pozwala w łatwy sposób zabezpieczyć dane, które dostępne będą dopiero po wpisaniu hasła ustalonego przez nas przy wstępnej konfiguracji nośnika. 

Jak możecie zauważyć z powyższego zdjęcia, pliki można zabezpieczyć w jeden z czterech dostępnych sposobów tj. poprzez przeciągnięcie ich do tzw. sejfu, skopiowanie i wklejenie w głównym oknie SecureAccess, użycie prawego przycisku myszy i skorzystanie z opcji “dodaj pliki” lub też użycie funkcji backupu.

Wersja dołączana przez producenta ma jednak pewne minusy. Pozwala ona zabezpieczyć nasze dane jedynie przy użyciu klucza AES 128 bit (standard to 256 bit), aczkolwiek i tak będzie ono lepsze niż nie jedno darmowe narzędzie czy też zabezpieczone zwykłym hasłem. Wśród przydatnych opcji znalazła się też możliwość ustalenia wygaśnięcia hasła, lokalizacji backupu danych czy ich ilości. Na tym praktycznie kończą się zalety i możliwości dostarczanej z kluczem wersji oprogramowania.

Oczywiście można zaopatrzyć się także w pełną wersję, która kosztować nas będzie ok. 75 zł. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, typowemu użytkownikowi darmowa wersja z pewnością wystarczy, a temu komu nie, wspomniana cena także nie powinna przysporzyć bólu głowy.

 

  1. Wstęp
  2. Oprogramowanie
  3. Testy wydajności
  4. Podsumowanie

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.