Home / Aktualności / SanDisk Ultra Fit USB 3.1 – test niedrogiego pendrive’a o pojemności 32 GB

SanDisk Ultra Fit USB 3.1 – test niedrogiego pendrive’a o pojemności 32 GB

Firma SanDisk słynie nie tylko z ultraszybkich i bezpiecznych kart microSD oraz pendrive’ów, ale również z wielu innych nośników pamięci w tym dysków SSD. Do naszej redakcji przyjechał tym razem pendrive SanDisk Ultra Fit USB 3.1 o pojemności 32 GB, któremu się w niniejszym artykule przyjrzymy. 

Pamięci podręczne nazywane też kluczami USB nie ewoluują może w zastraszającym tempie, niemniej jednak rozwijają się pod kątem bezpieczeństwa oraz sukcesywnie zwiększanej pojemności. Podczas gdy wersje o pojemności 8- czy 16-GB powoli zaczynają Nam nie wystarczać, to tak od 32 GB wzwyż możemy się pokusić o zrzucenie na niego kilku filmów DVD z naszej biblioteki czy kolekcji plików mp3 lub/i zdjęć, aby cieszyć się nimi tam gdzie mamy na to ochotę.   

Pomimo tego, że teoretycznie powinniśmy mieć 32 GB do dyspozycji, sprawne oko zauważy, że przy takiej pojemności ze względu na przeliczniki (1 GB = 1073741823 bajtów) czeka na nas 28.6 GB (30,737,596,416 bajtów). Niemniej jednak to nadal sporo. Przyjrzyjmy się teraz oprogramowaniu dostarczanemu na testowanym przez nas pendrive’ie. Uprzedzając pytania, tak, nie musimy formatować go przed użyciem.

 

  1. Wstęp
  2. Oprogramowanie
  3. Testy wydajności
  4. Podsumowanie

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.