Home / Aktualności / Sandisk Ultra Dual pendrive ze złączami USB i micro USB w jednym

Sandisk Ultra Dual pendrive ze złączami USB i micro USB w jednym

SanDisk Ultra Dual pendrive to najnowszy produkt lidera pamięci masowej, który niebawem trafi do sprzedaży. Pendrive ten wyróżnia nie tyle jego pojemność czy szybkość, lecz to iż został wyposażony w dwa rodzaje złącz.

Złącze micro USB w Sandisk Ultra Dual służy do podłączenia tego pendriva do smartfona, z którego możemy wgrać pliki takie jak zdjęcia, muzykę, filmy i inne, a tym samym uwolnić drogocenne miejsce. Wtedy przychodzi z pomocą standardowe złącze USB 2.0 umieszczone z drugiej strony tego klucza, za pomocą którego wgramy te dane na nasz komputer czy laptop. Sandisk Ultra Dual może być wykorzystany także w tabletach.

Sandisk Ultra Dual zapewnia łatwą i bezproblemową metodę do zrzucania plików oraz wykonywania kopii bezpieczeństwa ze smartfonów lub tabletów korzystających z systemu Android dzięki złączom USB i micro USB. Nowy pendrive zawiera także aplikację Memory Zone (dostępna w sklepie Play Store) ułatwiającą organizację danych z tych urządzeń w jeszcze większym stopniu.

Podczas gdy inne rozwiązania pamięci przenośnej oferują podobne funkcje, wymagają one często użycia kabli, aplikacji czy specjalnych ustawień.  Sandisk Ultra Dual wykorzysta każde urządzenie wspierające USB OTG z funkcją plug-and-play oferując aż do 64GB pamięci na dane. Pendrive ten nie zawiera także luźnych zatyczek ochraniających porty USB, zamiast tego zatyczki są wysuwane z urządzenia.

Ten pendrive firmy Sandisk jest już obecnie dostępny na jego stronie, zaś inni sprzedawcy na pewno niebawem dołączą oferując ten właśnie produkt. Jego cena waha się od 20 dolarów (16 GB model) do niespełna 50 (64 GB pamięci).

Źródło: Sandisk