Home / Aktualności / Samsung ZEQ9000. Pierwszy smartfon z systemem Tizen?

Samsung ZEQ9000. Pierwszy smartfon z systemem Tizen?

Samsung ZEQ9000 Tizen Smartfon

Pogłosek i zapowiedzi odnośnie smartfonów z systemem Tizen było wiele. Teraz jednak doszły nas informacje na temat smartfonu Samsung ZEQ9000, który miałby posiadać właśnie ten system będący odpowiedzią Samsunga na system Android od Google.

 Samsung zapowiadał pojawienie się smartfona z systemem Tizen na wielu imprezach w ciągu ostatnich latach, lecz póki co jak go nie było tak nie ma. Jenak ta sytuacja może się niebawem zmienić.


Samsung ZEQ9000

Pierwszym smartfonem działającym pod kontrolą systemu Tizen ma być Samsung ZEQ9000. Smartfon ten posiadać na 4,8 calowy ekran o rozdzielczości 720p. Nie powinno to być zaskoczeniem ze względu na fakt iż koreański koncern eksperymentuje z tą platformą i nie wie czy i w jakich ilościach sprzeda urządzenia nim napędzające.

ZEQ9000 według informacji nam dostępnych ma być wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 800. To jest dla nas małym zaskoczeniem ponieważ aby nie wpędzać się w koszty Samsung mógł przecież użyć własny procesor Exynos. Nie ma  co jednak narzekać bowiem dla użytkownika końcowego liczy się moc a tej z tym procesorem powinno być pod dostatkiem.

Choć system operacyjny znacznie się różni od tych dostępnych w Samsungach (z wiadomych względów), to sam smartfon Samsung ZEQ9000 przynosi nam wygląd linii Galaxy S, a w szczególności Galaxy S3. Czy wy też macie takie wrażenie patrząc na to zdjęcia? Mając to na uwadze nasówa się kolejne pytanie odnośnie zaprojektowania wyglądy znacznie różniącego się od tego znanego z dosyć “ostatnich” urządzeń tej firmy.

Prezentowane tu zdjęcia nie są potwierdzonymi przez Samsunga, lecz mając na uwadze zbliżające się  Mobile World Congress 2014 (MWC) jesteśmy niemal pewni iż coś na ten temat, a w szczególności smartfonu Samsung ZEQ9000 zostanie powiedziane.