Home / Telefonia mobilna / Samsung tymczasowo wstrzymuje sprzedaż Galaxy Note 7 [aktualizacja]

Samsung tymczasowo wstrzymuje sprzedaż Galaxy Note 7 [aktualizacja]

spalony-galaxy-note-7

Aktualizacja: Galaxy Note 7 zostaje całkowicie wstrzymany zarówno w produkcji jak i sprzedaży. Taką wiadomość podał do publicznej wiadomości Samsung, w następstwie dwukrotnej wymiany tego urządzenia i niemocy wyeliminowania usterki. 

 

Wstrzymanie sprzedaży Galaxy Note 7, flagowego phabletu Samsunga – koreańskiego producenta nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem, poprzedzanym wielokrotnie eksplozjami lub spaleniem się tego właśnie modelu.

Sytuacji nie poprawiało także to, że zdecydowano się w pewnym momencie do wymiany wadliwych urządzeń w ilości ok. 2,5 miliona na całym świecie. Niektórzy użytkownicy, którzy posiadali wadliwe smartfony i wymienili je na nowe, również nie byli do końca zadowoleni, jako że zdarzały się kolejne przypadki przegrzewania się tych urządzeń i w rezultacie samozapłony.

Nie chcąc narażać swoich klientów i reputacji, dwóch operatorów w Stanach Zjednoczonych już wstrzymało sprzedaż Note 7, nie czekając na oficjalną pozycję koreańczyków. Oni sami jak się określa będą musieli przyjąć potężny cios na szczękę, jako że szacowane straty związane z tym modelem mogą sięgać 5 miliardów dolarów i być najgorszą zmorą w dziejach Samsunga. Niemniej jednak ogólny zysk całej firmy wynosi 6 procent, aczkolwiek gdyby nie zaistniała sytuacja, byłby jeszcze większy.

A co wy myślicie o wstrzymaniu sprzedaży Galaxy Note 7? Uważacie, że powinno to się stać już jakiś czas temu, a może sami planowaliście dotychczas nabycie tego właśnie modelu?

 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.