Home / Aktualności / Samsung Kiran z systemem Tizen – wygląd i informacje

Samsung Kiran z systemem Tizen – wygląd i informacje

samsung logo
Smartfon Samsunga z własnym systemem operacyjnym nazwanym Tizen był już w zamierzeniach firmy, która nawet zaprezentowała działającą jego wersję, lecz nie udało jej się przekonać rynku do jego adopcji.

Tym razem jednak udało się uchylić rąbka tajemnicy i dzięki serwisowi SamMobile możemy zobaczyć jak Tizen wyglądać będzie na budżetowych smartfonach działających pod jego kontrolą.

Oznaczony jako SM-Z130H i posiadający nazwę kodową KIRAN smartfon, ma posiadać dwurdzeniowy procesor Spreadtrum SC7727S o taktowaniu 1,2 GHz (firma nie zdecydowała się na spowolnioną wersję własnego procesora), 4 calowy ekran o rozdzielczości 768 x 480 pikseli, układ graficzny ARM Mali-400 z zegarem 460.8MHz, a całość dopełnia potężne 512 MB pamięci RAM, 3,2 MP kamera z tyłu oferująca autofocus i flash (LED) oraz 0,3 MP (VGA) kamerę z przodu urządzenia.

Jeśli chodzi o połączenia, to KIRAN oferować ma Bluetooth 4.0, GPS, Wi-Fi 802.11n, dual-SIM oraz radio FM .

Samsung Kiran system Tizen


Prezentowane poniżej zdjęcia dotyczą wersji 2.3 systemu Tizen i wyglądem przypominają TouchWizz tego producenta. Jest jednak kilka zmian w porównaniu do wersji poprzedniej, którą Samsung prezentował kilka miesięcy temu a są nimi Tryb prywatny oraz Ultra Power Saving Mode.

Na chwilę obecną nie są dostępne żadne inne informacje ani demo działającego systemu. W przeciągu kilku kolejnych tygodni spodziewamy się jednak wycieku kolejnych informacji.