Home / Aktualności / Samsung Gear 2 i Samsung Gear 2 Neo. Nowe zegarki z systemem Tizen

Samsung Gear 2 i Samsung Gear 2 Neo. Nowe zegarki z systemem Tizen

Samsung Gear 2 Gear 2 Neo

Samsung Gear 2 oraz Gear 2 Neo to dwa nowe inteligentne zegarki działające pod kontrolą systemu Tizen. Pojawiły się one ku zaskoczeniu wszystkich zaledwie kilka miesięcy po niezbyt owacyjnie przyjętym Galaxy Gear z systemem Android. Z tego też względu oraz aby uniknąć skojarzeń z systemem Google, Samsung usunął Galaxy z nazwy nowego zegarka.

Samsung Gear 2 i Samsung Gear 2 Neo – różnice

Samsung Gear 2 Neo jakbyśmy mogli się tego spodziewać to nieco bardziej odchudzona wersja Gear 2. Posiadający 2 MP kamerę zegarek jest nieco lżejszy niż Gear 2 (55 vs 68g) ale za to większy – Gear 2 Neo : 37.9 x 58.8 x 10.0mm vs Gear 2 : 36.9 x 58.4x 10.0 mm. Kamera tym razem została zintegrowana z samym zegarkiem a nie bransoletką powodując większą i łatwiejszą zmianę preferowanego stylu i koloru bransoletki. Jak widać na powyższym zdjęciu Gear 2 posiada lepiej wyglądającą, prostokątną kamerę  (dwa zegarki po prawej), podczas gdy w Gear 2 Neo kamerka ta jest mniejsza i okrągła (trzy od lewej strony).

 Pod pozostałymi względami oba zegarki są identyczne. Zarówno Gear 2 i Gear 2 Neo posiadają ekran 1,63 cala z rozdzielczością 320 x 320,  działają pod kontrolą Tizena oraz  mają czas pracy na baterii na poziomie 2-3 dni. Czas ten est zdecydowanie dłuższy dzięki zastosowaniu systemu Tizen jak podaje Samsung. Ten energooszczędny system wydłużył możliwość cieszenia się zegarkiem Samsunga z 25 godzin jakie oferował pierwszy Gear z Androidem.

Pozostała specyfikacja zegarków Samsung Gear 2 i Samsung Gear 2 Neo także nie jest zła. 1 GHz, dwu rdzeniowy procesor, 512MB pamięci RAM czy 4GB  wbudowanej pamięci na pliki (w tym muzykę) jest bardziej niż wystarczająca.

Bojący się nadchodzącego wielkimi krokami zegarka Apple iWatch Samsung także i tu zastosował czytnik rytmu serca czy czujnik optyczny. Nie zapominać należy także o szeregach funkcji do treningu co dla wielu zaciera różnicę między zapowiedzianym równolegle Gear Fit.

  Wracając jeszcze na chwilę do użytego w zegarkach Samsung Gear 2 i Samsung Gear 2 Neo systemu Tizen wbrew powszechnym narzekaniom jest bardzo mądrym posunięciem. Koreańczycy nie wybiliby się nigdy cały czas promując system Google. Mając do tego kłopoty z przekonaniem innych wytwórców sprzętu, sami musieli pokazać iż system ten ma duże możliwości i bez obaw można go stosować.

Zegarki Samsunga z systemem Tizen to dla wielu oczywistość inwazji koreańskiego koncernu. Samsung bowiem planuje go zaimplementować we wszystkie możliwe platformy jakimi dysponuje w tym smart TV.

Naszym zdaniem jeśli tylko (a szanse są duże) inteligentne zegarki Samsunga się wybiją, oznacza dobry start dla systemu Tizen. Choć zaznaczyć trzeba także kwestię ceny. Wątpliwy póki co system, zaimplementowany do drogiego produktu oznaczać może duże ryzyko porażki. Premiera Gear 2 i Gear 2 Neo planowana jest na 11 kwietnia.

A co wy myślicie o tych “inteligentnych” zegarkach. Jakie są wasze odczucia oraz spekulacje na temat ceny? Dajcie nam znać w komentarzach.