Home / Aktualności / Samsung GamePad. Kontroler gier do twojego smartfona.

Samsung GamePad. Kontroler gier do twojego smartfona.

Samsung GamePadRozszerzając zakres swoich akcesoriów do smartfonów Samsung zapowiedział właśnie swój kontroler Samsung GamePad, działający ze smartfonami poprzez Bluetooth.

Wyglądem przypominający Steam Controler  (choć można też się doszukiwać podobieństw do tego z Xbox 360), posiada kilka cech wyróżniających go od reszty.

Mowa tu o okrągłych padach kierunkowych,  oznaczeniach przycisków w postaci kropek (tak jak na kostkach do gry – jedna kropka, dwie itd.) czy przyciskiem start umieszczonym centralnie.

Przyciski Start i Select umieszczono w dolnej części GamePada.Kształt kontrolera został bardzo dokładnie przemyślany a czarny kolor z szarymi wstawkami wydaje się być bardzo elegancki.

Samsung GamePad według producenta będzie mógł obsłużyć smartfony o rozmiarach od 4 do 6.3 cala, także teoretycznie można z niego skorzystać posiadając iPhone 5 / 5S. Czy jednak ze względu na spory Apple tak się stanie, trudno powiedzieć. Niemniej jednak użytkownicy nie przejmują się zmaganiami na arenie sądowej, i jeśli Apple nie dostarczy im najlepszego rozwiązania do grania, na pewno sięgną po rozwiązanie Samsunga.

Posiadacze smartfonów z rodziny Galaxy (szczególnie tych wspierających technologię NFC) na synchronizowanie kontrolera GamePad z ich smartfonami przy użyciu technologii zbliżeniowej NFC.

Według dostępnych informacji wynika, że na smartfony będzie można ściągnąć aplikację informującą nas jakie gry wspierane przez kontroler Samsung GamePad. Właśnie do tego celu jest wspomniany wcześniej przycisk „Play” na środku kontrolera.

Początkowo kontroler Samsunga ma wspierać 35 gier takich jak „Need for Speed: Most Wanted,” „Modern Combat 4: Zero Hour,” „Virtua Tennis” czy „Prince of Persia.”. Więcej tytułów ma pojawić się już na początku przyszłego roku. Cena ani dostępność w Polsce nie została ustalona.