Home / Telefonia mobilna / Samsung Galaxy S7 – planowana premiera i specyfikacja

Samsung Galaxy S7 – planowana premiera i specyfikacja

Samsung Galaxy S7

 

Smartfon Galaxy S7 czyli nadchodzący flagowy smartfon koreańskiego producenta, to bez wątpienia gorąca bułeczka, na którą czeka wielu fanów Androida.

Pomimo wielu wycieków informacji i domyśleń, dopiero teraz wszystko układa się w całość, po tym jak Samsung potwierdził, że Galaxy S7 zostanie zaprezentowany podczas Samsung Unpacked. Podobna sytuacja miała miejsce rok temu, kiedy to pokazano nam S6.

Poniższa specyfikacja, choć nadal nie potwierdzona w 100 procentach, to wskazywana przez coraz większą liczbę źródeł, pozwala domyślać się, że właśnie w takiej formie smartfon trafi na rynek. Co więcej, część z niej wyciekło w testach AnTuTu, pozwalając tym samym czekać na premierę, niż zgadywać dalej jego specyfikację.

Ponad poniższą listę podzespołów i funkcji jakie zaoferuje Samsung Galaxy S7, podejrzewa się, że zaadoptuje on zaawansowaną technologię dotykową na styl 3D Touch znaną z iPhone 6s / 6S Plus. To jednak nie jest na tyle adoptowane, jako, że podobną technologię Samsung zastosował w smartfonach Note, a dokładnie przy użyciu stylusa z tym urządzeniem.

Samsung Galaxy S7 – przewidywana specyfikacja:

  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 820
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Ekran: Quad HD 2560 x 1140 pikseli
  • Kamery: 12 MP camera z podwójnym autofokusem (tył), 5 MP (przód)
  • Dodatkowe funkcje: microSD, większa bateria (do 17 godz. odtwarzania filmów),  Vivi Photos (żywe zdjęcia)
  • System: Android 6.01 Marshmallow