Home / Telefonia mobilna / Samsung Galaxy S5 Plus – nowa odmiana flagowca już wkrótce

Samsung Galaxy S5 Plus – nowa odmiana flagowca już wkrótce

Samsung Galaxy S5 Plus

Samsung Galaxy S5 Plus – użycie procesora Snapdragon 805 to oczywiście plus dla wydaności


Samsung bez większych fanfar zapowiedział nieco zmienioną wersję swojego najnowszego smartfona w postaci Galaxy S5 Plus.

Póki co smartfon ten ma pojawić się w Holandii, z domysłem iż dotrze on też do w pozostałe zakątki naszego świata.

Jeśli chodzi o specyfikację, to rewolucji tu nie będzie i w przypadku Samsunga Galaxy S5 Plus można mówić raczej o małej aktualizacji.

Chcący wyrównać wydajność z Galaxy Note 4, Samsung wprowadził do Galaxy S5 Plus procesor Snapdragon 805, który również wpiera LTE kat.6 oferując tym samym prędkości na poziomie 300 Mbps.

POza procesorem najnowsza odmiana S5 będzie posiadała 5,1calowy ekran o rozdzielności  2560 x 1440 pikseli (QHD lub 2K jak kto woli) wykonany oczywiście z użyciem technologii Super AMOLED, 2 GB pamięci RAM, 16 GB rozszerzalne za pomocą kart micro SD, kamerę główną 16 MP z możliwością nagrywania filmów w 4K jak również baterię 2800 mAh. Całość jest oczywiście opieczętowana certyfikatem IP67 (odporność na wodę i kurz).

Smartfon będzie pracował pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat, lecz podejrzewać można jego adopcję systemu Android 5.0 Lollipop niedługo po premierze.