Home / Aktualności / Samsung Galaxy S5 możliwy z ekranem 4K i 4GB pamięci

Samsung Galaxy S5 możliwy z ekranem 4K i 4GB pamięci

Samsung Galaxy S5
Samsung zapowiedział właśnie swoje pamięci LPDDR4 wykonane w technologii 20nm do zastosowań mobilnych, które są pierwszymi tego typu na rynku.8 gigabitowe pamięci korzystają ze zmniejszonego zapotrzebowania na energię i oferują podwójną przepustowość.

Z dostępnych informacji wynika iż niskie napięcie zasilania umożliwi transfery na poziomie 3200Mbps czyli dwukrotnie większe niż te obecne w pamięciach DDR3.

W praktyce oznacza to większość wydajność urządzeń je wykorzystujących. I tu pojawia się potencjalne zastosowanie ich w nadchodzącym smartfonie Samsung Galaxy S5, który zostanie prawdopodobnie zaprezentowany na MWC 2014 już za kilka tygodni.

Samsung Galaxy S5

Galaxy S5 według doniesień ma również posiadać 4GB pamięci RAM co jest niemalże tyle co pamięć operacyjna dużej ilości komputerów PC w naszych domach. Jeśli wierzyć doniesieniom pochodzącym od Samsunga S5-tka ma mieć również ekran UHD o rozdzielczości 4K. Spekulacje mówią o co najmniej 5,25 calowym rozmiarze wspomnianego ekranu.

Jeśli wierzyć tym wszystkim informacjom to Samsung Galaxy S5 będzie naprawdę potężnym urządzeniem. Już sama pamięć umożliwi mu większą wydajność, mniejsze zapotrzebowanie na energię a w rezultacie dłuższą pracę na baterii. Pamięci LPDDR4 umożliwią 50 procentowe mniejsze zużycie energii w porównaniu do pamięci LPDDR3.

Koreański producent poinformował także o planach zastosowania ekranów 4K w innych smartfonach, laptopach i tabletach. Wśród ważnych informacji jakie on udzielił należy wspomnieć 64-bitowy procesor Samsunga (prawdopodobnie zostanie zaprezentowany na MWC 2014) wspierający więcej pamięci, tudzież wyposażenie Galaxy S5 w 4GB ma jeszcze większy sens.

Wszystko powinno wyjaśnić się już niebawem na MWC w lutym 2014. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać. Śledźcie nasz serwis na bieżąco oraz naszego Twittera i Facebooka gdyż gdy tylko zdobędziemy jakieś informacje na temat zarówno nadchodzącego smartfona Samsunga jak i pamięci  LPDDR4 będziecie jednymi z pierwszych, którzy się o tym dowiedzą.