Home / Telefonia mobilna / Samsung Galaxy Note 8 zapowiedziany – czy okaże się hitem czy niewypałem

Samsung Galaxy Note 8 zapowiedziany – czy okaże się hitem czy niewypałem

Samsung Galaxy S8 koncept

Samsung Galaxy Note 8 został dziś oficjalnie zapowiedziany zapewne ku naszemu i wielu z was zdziwieniu z uwagi na fakt, że producenci zwykle ukrywają takie informacje do czasu bliższej premiery. Niemniej jednak wiemy, że następca niechlubnego Note 7 pojawi się jeszcze w tym roku. Czym nas zaskoczy? Tego nie wiadomo, jako, że na “pustej” zapowiedzi się skończyło.

Na wstępie należy nadmienić, że Samsung z Note 8 ma bardzo trudne zadanie gdyż po pierwsze z pewnością będzie konkurował z nadchodzącym iPhone, a także musi zerwać z złą reputacją swojego poprzednika. W obu przypadkach nie będzie to łatwe, niemniej jednak nie niemożliwe.

Zgodnie z przewidywaniami specjalistów można powiedzieć, że nadchodzący Note nie będzie (i nie może) kopiować Galaxy S8 dodając jedynie stylusa. Aby skutecznie zaistnieć na rynku, nowy phablet Samsunga musi posiadać wiele USP (unikalnych cech wpływających na sprzedaż). Jedną z tych cech może być ekran 4K, aczkolwiek z wykluczeniem jego jeśli miałoby to negatywny wpływ na czas pracy na baterii. BArdziej prawdopodobna jest wersja z ekranem 2K oraz wielkościa ekranu wynoszącą 6,32 cala, co ma uczynić ten phablet niewiele większym niż S8 Plus. 

Drugim wyznacznikiem zwycięstwa Note 8 będzie zaawansowana podwójna kamera. Jak się dowiadujemy, Samsung uzyskał stosowny patent w rodzimym kraju, także funkcjonalność ta jest niemal pewna. Koreański koncern planuje podwyższenie jakości zdjęć zarówno pod względem głównych obiektów jak i tła. Jeśli wszystko będzie wyglądać jak w przypuszczeniach, możemy otrzymać najbardziej niesamowite kamery jakie trafiły do urządzeń mobilnych w ostatnich latach. Niektóre źródła podają, jako że Samsung miałby w Note 8 zastosować szerokokątne soczewki oraz możliwość śledzenia poruszających się obiektów przez jedną kamerę, zaś druga kamera miałaby za zadanie śledzenie ogólnej sceny zdjęcia, włącznie z możliwością zbliżania i oddalania ujęcia.

Kolejną pewną informacją jest użycie procesora Snapdragon 835 oraz autorskiego Exynos, tak samo jak 6 GB pamięci RAM. Taka specyfikacja razem z nadchodzącym systemem Android “O” powinna spowodować jego szybkie działanie w aplikacjach oraz grach, a także przy treści VR, która zapewne będzie promowana z Note 8. Z poniższego zdjęcia prezentującego rzekomy finalny produkt, można wywnioskować, że Samsung zdecydowanie powiększy ekran i zmniejszy ramkę, a także pozbędzie się także i w tym modelu przycisku Home.

Samsung Galaxy S8 leak

Rzekomy wyciek finalnego Galaxy Note 8

Nowy Note pojawić się ma w drugiej połowie tego roku. Na chwilę obecną ciężko powiedzieć czy przed, czy też po iPhone 8. Istnieje też ewentualność równoczesnej premiery, aczkolwiek dla koreańczyków byłaby to ryzykowna gra, gdyż oczekiwania względem nadchodzącego flagowego smartfonu Apple są wręcz ogromne. Dla firmy z Cuppertino, może to oznaczać sukces lub porażkę – nic pomiędzy. Samsung z drugiej strony ma również nadszarpniętą reputację ze względu na Note 7.

Poniżej zobaczyć możecie render Galaxy Note 8, który bazuje na dostępnych do tej pory wyciekach informacji. Naszym zdaniem, produkt końcowy nie powinien zbytnio odbiegać od tego tam zaprezentowanego. Aczkolwiek nadal wygląd i specyfikację należy traktować z przymrużeniem oka.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.