Home / Aktualności / Samsung Galaxy Note 3 Neo. Po prostu bardziej przystępny cenowo Note 3.

Samsung Galaxy Note 3 Neo. Po prostu bardziej przystępny cenowo Note 3.

Galaxy Note 3 Neo to zapowiedziany właśnie nowy smartfon firmy Samsung  będący tym samym Note 3, który jest już dostępny na rynku lecz z bardziej przystępną ceną.

Samsung Galaxy Note 3 Neo

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Chociaż sygnowany jest mianem smartfonu budżetowego, Galaxy Note 3 Neo posiada wcale nie tak słabą specyfikację. Smartfon Samsunga występuje w dwóch odmianach 3G i LTE+ (LTE Advanced czyli szybsza wersja 4G).

W wersji LTE+ Galaxy Note 3 Neo wyposażony został w sześciordzeniowy procesor (dwa rdzenie Cortex-A15 taktowany zegarem 1,7 GHz oraz cztery rdzenie Cortex-A7 działające z częstotliwością 1,3 GHz.

Odmiana 3G (HSPA+ 21 Mbps) natomiast posiada czterordzeniowy procesor, prawdopodobnie autorstwa Samsunga (choć informacja ta nie została jeszcze potwierdzona).

Obie odmiany Samsunga Galaxy Note 3 Neo będą działały pod kontrolą systemu Android 4.3 Jelly Bean i posiadały stylus S-pen z funkcjami znanymi z normalnego Note 3 czyli Air Commands.

Także 5,5 calowy rozmiar ekranu Super AMOLED (o rozdzielczości 720p), tył smartfona wykonany ze sztucznej skóry, 3,100mAh baterię, 8MP/2MP kamery odpowiednio z tyłu / przodu i 2GB pamięci RAM będą identyczne w obu przypadkach.

Na podobieństwo możemy także liczyć jeśli chodzi o IR (port podczerwieni), NFC (technologię zbliżeniową), sieć bezprzewodową WiFi 802.11a/ac/b/g/n, 16GB pamięci na pliki czy jej rozszerzalność za pomocą kart microSDXC do 64GB.

Sami musicie przyznać, że specyfikacja Galaxy Note 3 Neo jest bardziej niż przeciętna. Ciekawi nas tylko pojęcie Samsunga odnośnie pojęcia “przystępny cenowo”, które w wielu przypadkach nie przekłada się na zarobki polaków. Z drugiej jednak strony smartfon ten z pewnością znajdzie bardziej zastosowanie w biznesie jak typowa odmiana Note 3.Źródło i więcej informacji: Samsung media

UPDATE: Doszły nas informacje na temat wyceny przez Samsunga smartfonu na niemieckim rynku gdzie Galaxy 3 NEO LTE+ ma kosztować 530 euro, zaś na model 3G trzeba będzie wydać 499 euro.