Home / Aktualności / Samsung Flow – odbezpiecz swój komputer z Windows za pomocą smartfona

Samsung Flow – odbezpiecz swój komputer z Windows za pomocą smartfona

Samsung Flow appChoć aplikacja Flow Samsunga dostępna była od jakiegoś czasu, to dopiero je najnowsza wersja umożliwia odbezpieczenie komputera czy laptopa z systemem Windows 10 za pomocą smartfonu tego właśnie producenta. Niemniej jednak nie każde urządzenie koreańskiego producenta jest w stanie tego dokonać, a jedynie Galaxy S6, S7 oraz S8.

Jest to druga z możliwości identyfikacji użytkownika po funkcji Hello Microsoftu i na pewno bezpieczniejsza niż wpisywanie hasła, chociażby z uwagi na używanie czytnika linii papilarnych wspomnianych smartfonów z rodziny Galaxy. Z tej funkcji z pewnością powinny skorzystać firmy, w których najwyższy poziom bezpieczeństwa jest wręcz krytyczny. 

Miejmy nadzieję, że aplikacja Flow nie będzie jedyną wspierającą taką możliwość logowania do systemu Windows oraz, że Samsung powiększy liczbę swoich urządzeń, które to umożliwią.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.