Home / Aktualności / Samsung Electronics i SK Hynix dołączą staną po stronie USA odnośnie sankcji na Huawei

Samsung Electronics i SK Hynix dołączą staną po stronie USA odnośnie sankcji na Huawei

Jak wiadomo z prezydentem USA, Donaldem Trumpem można się nie zgadzać w wielu kwestiach, aczkolwiek w jednej trzeba, a przynajmniej musi Huawei, który czuje na sobie skutki jego sankcji naniesionej przez administrację jego rządu. To ona powstrzymuje go od kupowania części od zewnętrznych dostawców w celu obejścia zakazu ogłoszonego w maju, lecz jak się dowiedzieliśmy niektórzy sprzedawcy kontynuowali dostawy do firmy.

Teraz jednak niektórzy koreańscy producenci przyłączą się do działań rządu USA i nałożą ograniczenia na Huawei. Według doniesień południowokoreańskich mediów, Samsung Electronics i SK Hynix wzmożą wysiłki rządu USA i administracji Trumpa, aby nałożyć sankcje na chińskiego giganta technologicznego – Huawei.

Z udostępnionych informacji dowiadujemy się, że 15 września zarówno Samsung, jak i SK Hynix wstrzymają wszelkie dostawy do Huawei, gdzie Samsung zaprzestał już starań o tworzenie nowych przesyłek. Mówi się, że SK Hynix będzie nadal wysyłać produkty DRAM i NAND Flash do 14 września, czyli dzień przed nałożeniem nowych sankcji. I właśnie o SK Hynix mówi się, że jest tu wielkim przegranym.

Szacuje się, że 41,2% przychodów SK Hynix w I półroczu 2020 r. pochodziło właśnie z Chin, z czego większość stanowiła pamięć zakupiona do telefonów i tabletów Huawei. Jeśli firma straci Huawei jako klienta, oznaczałoby to, że przychody będą znacznie niższe. Jak wiemy czasami nie da się upiec dwóch pieczeni przy jednym ogniu, jednak wygląda na to, że SK Hynix podejrzewa, że w dłuższej perspektywie czasu się to opłaca. Co z drugiej strony zrobi chiński gigant? Czy topniejące dostawy nie odbiją się na utracie zaufania względem firmy?

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.