Home / Aktualności / Samoprowadzacy samochód Google – gdzie podziala sie kierownica

Samoprowadzacy samochód Google – gdzie podziala sie kierownica

Samoporowadzący samochód Google
Samoprowadzący samochód Google to kolejny pomysł giganta wyszukiwarek, i chyba można powiedzieć we wszystkim czego się tknie. Wszyscy wiemy do czego prowadzi monopol na rynku ale cóż.

Google zapowiedziało właśnie chęć produkcji pojazdów, które nie będą posiadały kierownicy bowiem będą prowadziły się same. Producent ten już ma za sobą pierwsze kroki w motoryzacji w tym wprowadzanie systemu Android do systemu multimedialnego w samochodach czy ich nawigacji.

Poza brakiem kierownicy w samoprowądzacym samochodzie Google nie będzie również pedałów (domniemamy, że zarówno hamulca jak i przyspieszenia). Auto rozmiarami będzie przypominało dwuosobowego Smarta i jako system nawigacji będzie najprawdopodobniej używać systemu Google. Pojazd sam odbierałby swojego pasażera i dostarczał go w wybrane przez niego miejsce.

Samoprowadzący samochód Google według zapewnień ma posiadać czujniki umożliwiający mu “widzenie” w zasięgu kilkuset metrów jak również w 360 stopniach wokół niego. Prędkość auta to oszałamiające 40 km/h.

Samoporowadzący samochód Google produkcjaChoć gigant prowadził już prace nad samoporowadzącymi się pojazdami już od lat, to jego ostatni projekt bazował na Toyocie Prius. Tym razem ma być to już samodzielny projekt.

Przez ten projekt Google wydaje się chcieć rozwiązać problem z przemieszczaniem osób starszych oraz tych pod wpływem alkoholu.

“…Osoby starsze będą mogły się przemieszczać nawet gdy nie będą mogły już posiadać własnych aut, a jazda po pijanemu? Będzie historią” – wypowiedział się Chris Urmson z Google na swoim blogu.

Google planuje wstępną produkcję w ilości kilkuset sztuk a testy mają rozpocząć się już tego lata. Podczas tych testów auta będą posiadać kierownice i pedały gazy czy hamulca w razie jakichkolwiek problemów.

Gdy wszystko pójdzie zgodnie z planami, samo-prowadzące się samochody powinny pojawić się już za kilka lat. A co wy myślicie o takim rozwiązaniu? Jeśli Google Glass kosztują 1500 dolarów (przy koszcie produkcji 80) to jak myślicie ile będzie kosztowało takie auto?