Home / Aktualności / ROG Strix G702ZC – pierwszy laptop Asusa z procesorem Ryzen

ROG Strix G702ZC – pierwszy laptop Asusa z procesorem Ryzen

ASUS ROG Strix G702ZC

Zastosowanie wydajnego procesora z rodziny Ryzen było tylko kwestią czasu, co potwierdziło się w przypadku firmy ASUS, która na tegorocznych targach Computex zapowiedziała laptopa ROG Strix G702ZC wyposażonego w ten właśnie procesor AMD.

Sercem G702ZC jest Ryzen 7 1700, wspierany przez AMD Radeon RX580 oraz do 32 GB pamięci RAM DDR4. 17,3 calowy Behemot wyposażono także w wyświetlacz Full HD wspierający AMD FreeSync 2.0 oraz złącza M.2 dla szybkich pamięci masowych.

Spekuluje się, że wydajnością ASUS ROG Strix G702ZC powinien przewyższać konkurencyjne laptopy z procesorem Intel Core i7-7820HK, zaś jedynym słabym punktem może być karta graficzna, która szacuje się, że może ustępować 10 procent pod względem wydajności układowi GeForce GTX 1060.

Ceny jednego z pierwszych (jednego, bowiem Dell również zapowiedział na równi z Asusem swój laptop z Ryzenem) laptopów z najnowszym procesorem serii Ryzen od AMD niestety nie podano. 

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.