Home / Aktualności / ROG Strix Flare – nowa gamingowa klawiatura od Asusa

ROG Strix Flare – nowa gamingowa klawiatura od Asusa

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) przedstawia wyjątkową klawiaturę gamingową ROG Strix Flare, która jest już dostępna w sprzedaży w Polsce. Ta wszechstronna klawiatura mechaniczna z oświetleniem RGB jest udoskonalonym modelem z popularnej serii i zapewnia graczom doskonałą wydajność i wyjątkowe możliwości personalizacji.

ROG Strix Flare jest aktualnie oferowana z czterema różnymi typami przełączników Cherry MX RGB – red, blue, brown oraz black – aby zapewnić wrażenia i precyzję charakterystyczne dla klawiatury mechanicznej oraz doskonałą responsywność, które są wymagane przez graczy. Strix Flare wykorzystuje również technologię 100% anti-ghosting z N-key rollover dla zagwarantowania, że każde wciśnięcie klawisza zostanie prawidłowo zinterpretowane, nawet przy wciskaniu kilku klawiszy jednocześnie.

ROG Strix Flare zapewnia graczom całkiem nowy poziom personalizacji, w tym np. indywidualnie podświetlane. Klawisze są umieszczone w obudowie o podwójnej strukturze i wykończeniu we wzornictwie „ROG slash”, a rzędy diod LED po obu stronach obudowy zapewniają efekt podświetlenia, który rozszerza indywidualny styl oświetlenia poza samą klawiaturę. Oświetlenie ROG Strix Flare jest napędzane przez Aura Sync i udostępnia graczom pełne spektrum kolorów i całą gamę dynamicznych efektów świetlnych, co pozwala im stworzyć swój własny schemat kolorystyczny. Zintegrowane oświetlenie może być zsynchronizowane z szeroką gamą urządzeń kompatybilnych z Aura Sync dla stworzenia naprawdę wciągającej przestrzeni gamingowej.

Klawiatura ROG Strix Flare jest dostarczana z ROG Armoury II, rozszerzonym, opartym na sterownikach narzędziem do konfiguracji urządzeń peryferyjnych ROG, które oferuje udoskonalone możliwości sterowania, przy mniejszym zużyciu zasobów systemowych. ROG Armoury II pozwala graczom tworzyć profile, personalizować kolory i efekty oświetlenia, przypisywać klawisze, nagrywać makra, a nawet śledzić statystyki sprzętowe podczas rozgrywki dla lepszej analizy danych.

ROG Strix Flare jest już dostępna w sprzedaży w Polsce, w sugerowanej cenie detalicznej 749 zł.

 

 

SPECYFIKACJA

 

 

Przełączniki klawiszy

Cherry MX RGB (Red, Blue, Brown, Black)

 

Opcje połączeń

USB 2.0

 

Oświetlenie

Oświetlenie RGB LED dla każdego klawisza z osobna oraz podświetlenie napędzane technologią Aura Sync

 

Anti-ghosting

N-key rollover

 

Częstotliwość odświeżania

(polling rate)

1000 Hz

 

Klawisze makr

Wszystkie klawisze programowalne

 

Nagrywanie makro

Obsługuje nagrywanie w trakcie pracy

 

Zintegrowana pamięć

Tak

 

Klawisze sterowania mediami

Dedykowane klawisze sterowania mediami oraz pokrętło regulacji głośności

 

Gniazdo USB

passthrough

1 x gniazdo USB 2.0

 

Podkładka na

nadgarstki

Odłączana, z wykończeniem soft-touch

 

Typ kabla

Izolowany kabel światłowodowy

 

Oprogramowanie

Obsługa ROG Armoury II

 

Wymiary

454 x 155 x 31 mm

 

Waga

1256 g (z kablem)

[1] Specyfikacje, treść oraz dostępność produktów mogą zostać zmienione bez wcześniejszego powiadomienia i różnić się w zależności od kraju. Rzeczywiste osiągi mogą być zróżnicowane w zależności od zastosowań, intensywności wykorzystywania, środowiska pracy i innych czynników. Pełne specyfikacje są dostępne na stronie http://www.asus.com

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.