Home / Aktualności / Rocket League Sideswipe – niecodzienna odmiana futbolowych zmagań trafia na urządzenia mobilne

Rocket League Sideswipe – niecodzienna odmiana futbolowych zmagań trafia na urządzenia mobilne

Jak zapewne część z was wie, na początku tego roku deweloper Psyonix ogłosił, że jego niezwykle popularna gra Rocket League trafi na platformy mobilne. Ten czas właśnie nadszedł i Rocket League Sideswipe pojawiło się zarówno na urządzenia Android jak i Apple. Największą różnicą w tej wersji jest to, że widok 3D zmienia się na perspektywę boczną 2D. Samochody są sterowane za pomocą wirtualnego joysticka po lewej stronie ekranu, a przyciski po prawej służą do skakania i przyspieszania, z których ta ostatnia funkcja działa na zasadzie automatycznego ładowania, a nie ładowarek.

Gracze Rocket League Sideswipe mogą brać udział w meczach 1 na 1 lub 2 na 2, które trwają około dwóch minut każdy — do rozgrywania meczów online wymagane jest oczywiście konto Epic Games. Istnieje również system rankingowy z tablicami wyników i dostosowywaniem samochodu, podobny do tego, co oferuje wersja komputerowa / konsolowa. Tryby gry obejmują standardowy „soccar” i koszykarski „Hoops”, a gra nawet obsługuje mecze offline.

Najnowsza wersja niezwykle popularnej gry Epic Games i Psyonix Rocket League Sideswipe jest dostępna na całym świecie za darmo. Grę można pobrać ze sklepu Google Play, gdzie obecnie ma wynik 4/5 z ponad 14 000 instalacji. Jest również dostępny w sklepie Apple App Store.

Na koniec warto wspomnieć, że Rocket League Sideswipe jest wciąż w fazie przedsezonowej. Psyonix powiedział, że wkrótce opublikuje więcej szczegółów na temat pierwszego sezonu.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.