Home / Aktualności / Rocket League będzie dostępne za darmo już niebawem

Rocket League będzie dostępne za darmo już niebawem

Twórca gry Rocket League, Psyonix, ogłosił właśnie, że ta niezwykle popularna gra będzie dostępna za darmo już tego lata, tym samym nie będzie już dostępna w sprzedaży na Steamie. Dla przypomnienia, studio zostało przejęte przez Epic Games w maju ubiegłego roku.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, podstawowa rozgrywka pozostanie taka sama, ale główne menu zostaną dopracowane. Możemy spodziewać się odnowionych i ulepszonych turniejów i wyzwań oraz postępów międzyplatformowych. Gdy gra stanie się darmowa, gracze będą mogli przenieść swój ekwipunek, postęp Rocket Pass i konkurencyjną rangę na dowolną platformę, na której grasz, za pomocą konta Epic Games.

Rocket League ukaże się w Epic Games Store na PC w tym samym czasie, w którym będzie można grać za darmo. Ta wersja gry będzie identyczna z wersją znajdującą się na innych platformach i będzie oferować grę między platformami w dowolnym miejscu, w tym między Epic Games Store i Steam. Każdy, kto grał od teraz do momentu, w którym gra stanie się bezpłatna, otrzyma status Legacy, który obejmuje:

  • Wszystkie DLC z logo Rocket League wydane przed darmową grą „Szac. 20XX ”, który wyświetla pierwszy rok, w którym grałeś w Rocket League
  • Ponad 200 zwykłych przedmiotów ulepszonych do jakości „Legacy”
  • Doładowanie Golden Cosmos
  • Koła Dieci-Oro
  • Sztandar Łowczyni
  • Ponadto, jeśli grałeś w trybie online przed ogłoszeniem, otrzymasz także Faded Cosmos Boost.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.