Home / Konsole / Rock Band 4 – najnowszy zestaw muzyczny od Mad Catza

Rock Band 4 – najnowszy zestaw muzyczny od Mad Catza

Rock Band gra

Rock Band 4 to niesamowity zestaw dostępny jest na Playstation 4 oraz Xbox One, który jako jeden z nielicznych na rynku daje wrażenie autentycznej gry na instrumentach. Poza zapewnieniem rozgrywki rytmicznej, Rock Band 4 jako pierwszy na rynku w sposób inteligentny będzie w stanie efektywnie oceniać improwizowane sola gitarowe, perkusyjne czy popisy wokalne.

Niezależnie od zakupionego pakietu czy wykorzystywanej konsoli, dorzucane do zestawu oprogramowanie posiada 65 utworów na płycie. Dostęp do kolejnych 1500 online lub w postaci cotygodniowych DLC, wśród których znajdziemy największe hity takich zespołów jak:Queen, Megadeth czy The Doors.

Co więcej, gra Rock Band 4 jest wstecznie kompatybilne ze wszystkimi elementami z poprzednich odsłon gry rytmicznej.

RB491168_XONE_STRAT_BNDLE_LG_002

Dla jeszcze lepszego odwzorowania rzeczywistości, gitara dołączona do zestawu została stworzona na licencji kultowego Stratocastera produkowanego od 1954 roku przez Fendera. Czy już wyobrażasz siebie z gitarą niemalże identyczną z tą, na której scenę podbijali Eric Clapton czy David Gilmour z Pink Floyd?

RB491168_XONE_STRAT_BNDLE_LG_004Dzięki możliwości tworzenia własnych solówek w trybie Freestyle gracz będzie mógł zmierzyć się ze znajomymi na zupełnie innym poziomie niż dotychczas. Dzięki bezprzewodowej komunikacji gitary z konsolą, nie musimy obawiać się o kłopotliwe kable plączące nam się pod nogami.

RB491267_PS4BIB_002_lg

Zestaw bębnów, podobnie do gitary łączy się z konsolą bezprzewodowo. Z uwagi na to, by „Rock Bandowy” sprzęt służył Tobie równie długo jak prawdziwy sprzęt muzyczny, elementy perkusji wykonano z materiałów zdolnych wytrzymać wiele godzin grania. Zastosowanie metalowego pedała oraz systemu kontrolującego prędkość wybijanych rytmów, nada Twoim popisom jeszcze więcej realizmu.

RB491267_PS4BIB_006_lgWcale nie mniej ważnym, o ile nie najważniejszym elementem Rock Band 4 jest wysokiej klasy 16-bitowy mikrofon, który połączymy z konsolą za pomocą kabla USB. Dzięki 48kHz paśmie przenoszenia, mamy pewność nagrania krystalicznie czystego wokalu.

Aby poczuć się jak gwiazda rock’n’rolla wystarczy już 649 zł za zestaw gitarowy i 1199 zł za Band in a Box (gra, gitara, perkusja i mikrofon) do Xbox One i PS4. Wszyscy, którzy zdecydują się złożyć zamówienie przedpremierowe dostaną 5 % rabatu.