Home / Peryferia / Klawiatury / ROCCAT Skeltr – czyli gamingowa klawiatura wykorzystująca tablet lub smartfon

ROCCAT Skeltr – czyli gamingowa klawiatura wykorzystująca tablet lub smartfon

ROCCAT SkeltrPrawdziwi gracze powinni zanotować dzisiejszą datę, jako że kolejna klawiatura gamingowa trafia do sprzedaży – ROCCAT Skeltr. najnowszy produkt niemieckiego producenta łączy w sobie peryferia dla graczy z urządzeniami mobilnymi.

To nowoczesne i wielofunkcyjne narzędzie umożliwia sterowanie smartfonem lub tabletem przy pomocy klawiatury. Dzięki Skeltr gracz w trakcie rozgrywki może obsłużyć dwa sprzęty jednocześnie bez konieczności przerywania gry.

Skeltr współpracuje z niemal każdym urządzeniem mobilnym na rynku opartym o system Android lub iOS.Posiada stację dokującą, przymocowaną do tyłu obudowy klawiatury, która nie wykorzystuje klipsów bądź ruchomych części, które mogłyby się połamać. Zapewnia ona szybkie i wygodne podłączenie oraz dużą elastyczność, które ułatwiają przymocowanie smartfonów lub tabletów zarówno pionowo, jak i poziomo.

Skeltr,ze względu na technologię Bluetooth,pozwala użytkownikowi na bezpośredni dostęp do urządzeń mobilnych. Funkcja type-to-device, czyli przełączanie się pomiędzy sprzętem przy użyciu tylko jednego przycisku, umożliwia szybką zmianę urządzenia.

Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie praktycznie natychmiast odpowiedzieć na wiadomość przychodzącą na telefon lub tablet, by po chwili wrócić do gry.Nowy produkt ROCCAT pozwala także odbierać połączenia głosowe z telefonu za pośrednictwem zestawu słuchawkowego podpiętego do klawiatury. Jako pośrednik dla źródła dźwięku w rozmowach telefonicznych zapewnia zdecydowanie większy poziom integracji ze sprzętem mobilnym i wygodę ich użytkowania.

Niemiecki producent podkreśla, że Skeltr w pełni wykorzystuje możliwości pakietu autorskiego  oprogramowania ROCCAT Swarm, które pomaga w kompleksowej integracji urządzeń. Konfigurowanie podświetlenia RGB,szybkie uruchamianie gier, indywidualizacja efektów świetlnych, bieżące sprawdzanie temperatury GPU i CPU – to tylko niektóre z funkcjonalności, które Swarm dostarcza użytkownikom klawiatury. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.