Home / Aktualności / Roadmap dla niezwykle popularnej gry PUBG na 2018 ujawniony

Roadmap dla niezwykle popularnej gry PUBG na 2018 ujawniony

Gracze PUBG, czyli PlayerUnknown’s Battleground będą mieli w tym roku powód do zadowolenia w związku z ujawnieniem przez twórców planów na rozwój tego tytułu na ten rok (tzw. roadmap).

Poza nowymi mapami w tym jedną mniejszą (4×4 km) i jedną większą (8×8 km) do gry trafią nowe tryby rozgrywki (aczkolwiek na chwilę obecną nie ujawnione), nowe pojazdy, system gestów (emotes), rozszerzony arsenał broni i dodatków do nich, a ponadto osiągnięcia i usprawniony system czatu grupowego.

Jak poinformował Brendan Greene, grę czekają nie tylko wspomniane dodatki ale również, a może przede wszystkim polepszona grafika włącznie z systemem TPP jak i FPP, system balistyczny (m.in. penetracji przez pociski pojazdów, innych zawodników) czy ogólny system walki. Jakby tego nie było mało, bardziej realistyczna mają być również dźwięki pojazdów czy padającego na nie deszczu. Twórcy obiecują ponadto bardziej realistyczne odgłosy zadyszki gracza, oddechu towarzyszącego celowaniu, jego kroków itp. Różnić mają się ponadto odgłosy strzałów w zależności od tego gdzie będziemy się od celu znajdowali.

Ciekawym pomysłem mogą okazać się serwery testowe, dzięki którym można będzie wcześniej przetestować nie tylko wspomniane mapy ale również szereg wprowadzanych w tym roku zmian, czy oddanie w ręce developerów API, zaś graczy esportowych możliwość łatwiejszej kontroli rozgrywek.

Zapewne słyszeliście o masowych banach osób oszukujących w PUBG. W tym roku nic się pod tym względem nie zmieni, bowiem twórcy w dalszym ciągu zobowiązują się do ulepszania doznań płynących z rozgrywki, a oszuści doznanie to znacznie psują. 

PlayerUnknown’s Battleground ma ponadto być bardziej wypolerowaną grą. Gra poza lepszą oprawą graficzną ma płynniej działać. Tak więc jak widzimy, zmian jest naprawdę sporo i pomimo tego, że Bluehole Studio Inc / PUBG Corporation podkreślają, że lista zmian może się zmienić, wiele z nich na pewno znajdzie się w grze. 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.