Home / Aktualności / Chłodzenie powietrzne / Riing Plus 12 LED RGB – efektowny i efektywny wentylator od Thermaltake

Riing Plus 12 LED RGB – efektowny i efektywny wentylator od Thermaltake

Riing Plus 12 LED RGB

Thermaltake zaprezentował swój najnowszy 120mm wentylator, Riing Plus 12 LED RGB wyposażony jak nazwa wskazuje w podświetlenie RGB (16,7 miliona kolorów), a które naszym zdaniem jest jednym z lepiej wyglądających, z tych dostępnych obecnie na rynku. Producent wyposażył swój najnowszy produkt w specjalne 9 łopatek, hydrauliczne łożyska i cyfrowy kontroler, także jak diody kontrolowane za pomocą oprogramowania Riing Plus RGB.  

Riing Plus 12 LED RGB oprogramowanie

Riing Plus 12 RGB posiada 12 diod LED, które są oczywiście kontrolowane indywidualnie za pomocą oczekującego na patent wspomnianego oprogramowania Riing Plus. Do możliwości tego wentylatora należą poza tym efekty świetlne m.in. kropla wody (ripple), fala (wave) czy spektrum RGB, nie zapominając o synchronizacji z muzyką poprzez Sound Control. Efekty te można będzie wykorzystać z kolorami RGB, pojedynczym kolorem lub podświetlenie wyłączyć. Do tego należy oczywiście dołożyć prędkości – wolne, normalne, szybkie i superszybkie.

Wśród innych interesujących dodatków, które owe oprogramowanie umożliwi, warto wspomnieć o możliwości wyboru kolorów z bogatej palety, ustawienia jasności diod LED, prędkości obrotowej wentylatora (w tym PWM) czy monitorowania temperatury procesora.

Riing Plus 12 LED RGB 01Co ważne, ten wentylator Thermaltake możliwy jest do współpracy z 79 innymi (80 wentylatorów łącznie), które potencjalnie możemy umieścić w naszym systemie i sterować zarówno jego pracą jak i efektami za pomocą oprogramowania Riing Plus RGB. Należy jednak zaznaczyć, że do 5 wentylatorów może być podłączonych do jednego kontrolera, z łącznie 16 kontrolerami, które do dyspozycji będzie miał użytkownik.

Jak podaje producent, hydrauliczne łożyska same się smarują, a to za sprawą wysokiej jakości substancji, obniżając tym samym opór oraz zmniejszający poziom hałasu całego systemu, podwyższając możliwości chłodzenia. Postarano się także o zabezpieczenia w postaci uszczelki, dzięki któremu substancja ta nie ulegnie wyciekowi, a także zwiększa żywotność samego wentylatora. 

Na chwilę obecną nie wiemy, czy wentylator ten współpracowałby z testowanym przez nas systemem podświetlenia NZXT Hue+, a także czy Riing Plus 12 LED RGB można podłączyć do kontrolera NZXT, czy może wymaga to obecności tego od ThermalTake. Postaramy się w tej sprawie udać do źródła.

W miarę możliwości uaktualnimy ten artykuł podając te informacje razem z ceną, dostępnością i specyfikacją tego wentylatora. Na chwilę obecną producent nie podał i tych informacji.

AKTUALIZACJA: Opisany tu wentylator ma działać wyłącznie z kontrolerem Thermaltake, tak samo jak z produktami tej marki. Wynika to jak się dowiedzieliśmy z designu.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.