Home / Recenzje / Peryferia / Repeater EDIMAX N300 Mini Wi-Fi Extender/Access Point/Wi-Fi Bridge

Repeater EDIMAX N300 Mini Wi-Fi Extender/Access Point/Wi-Fi Bridge

Podsumowanie

edimax-logoEdimax-EW7438RPn_1 EW-7438RPn Mini zaskoczyło nas funkcjonalnością, nieprawdopodobną wręcz prostotą i intuicyjnością konfiguracji. Od włączenia do gniazdka do użytkowania wszystko zajmuje minutę!

Co najważniejsze całą konfigurację przeprowadza się bezprzewodowo. Nie u każdego producenta takiego sprzętu (np. jest to oczywiste – są produkty które muszą być podłączone do komputera kablem LAN, ustawione odpowiednie parametry karty sieciowej… masa zbędnej i kłopotliwej roboty – jak przy pełnowymiarowym Routerze – Access Point’cie).

Wada to praca tylko w paśmie 2,4 GHz. Przydało by się mniej zakłócone w eterze 5 GHz.

Niewątpliwie jest to świetne, funkcjonalne urządzenie w bardzo atrakcyjnej cenie (już od 78 zł). POLECAMY!!!

 

 

 

  1. Wstęp
  2. Zawartość pudełka oraz wygląd EDIMAX N300
  3. Parametry urządzenia
  4. Konfiguracja i tryby pracy
  5. Testy prędkości
  6. Podsumowanie

 

 

Podsumowanie EW-7438RPn Mini zaskoczyło nas funkcjonalnością, nieprawdopodobną wręcz prostotą i intuicyjnością konfiguracji. Od włączenia do gniazdka do użytkowania wszystko zajmuje minutę! Co najważniejsze całą konfigurację przeprowadza się bezprzewodowo. Nie u każdego producenta takiego sprzętu (np. jest to oczywiste – są produkty które muszą być podłączone do komputera kablem LAN, ustawione odpowiednie parametry karty sieciowej… masa …

Ocena końcowa

Funkcje
Łatwość konfiguracji
Oprogramowanie
Ocena końcowa

Polecamy

Podsumowanie : Łatwo konfigurowalne urządzenie sieciowe, które w dziecinny sposób załata nasze martwe pola sieci Wi-fi. Także dedykowana aplikacja na urządzenia mobilne zasługuje na pochwałę. Jedynym mankamentem jest praca tylko w paśmie 2,4 GHz.

Twoja ocena: 4.63 ( 2 votes)
89

O użytkowniku Hubert Andruszewski

Pasjonat komputerowy, motoryzacyjny z zacięciem łowieckim. Gadżety to jego chleb powszedni. Dlatego właśnie technologia sprawia mu tyle przyjemności.