Home / Recenzje / Peryferia / Repeater EDIMAX N300 Mini Wi-Fi Extender/Access Point/Wi-Fi Bridge

Repeater EDIMAX N300 Mini Wi-Fi Extender/Access Point/Wi-Fi Bridge

Konfiguracja i tryby pracy:

EW-7438RPn_Mini_Modes

Urządzenie może pracować w trzech trybach:

Extender: jako wzmacniacz sygnału istniejącej sieci bezprzewodowej

Access Point: jako punkt dostępowy Wi-Fi udostępniający sieć (Internet) z połączenia kablowego

Bridge: Jako bezprzewodowy most miedzy siecią bezprzewodową a urządzeniem podłączonym do urządzenia kablem (komputera, konsoli, router’a, switch’a)

 

Niewątpliwie głównym przeznaczeniem tego urządzenia jest tryb wzmacniacza, którego konfiguracja jest banalnie proste i sprowadza się do: podłączenia urządzenia do sieci elektrycznej w zasięgu sieci bezprzewodowej. EW-7438RPn Mini zgłasza się jako niezabezpieczona sieć EdimaxEXT.Setup db.

 sieci

Po podłączeniu do niej otworzy się domyślna przeglądarka a jeśli to nie nastąpi wystarczy wpisać w niej adres http://edimaxext.setup lub http://192.168.9.2 i zalogować się jako admin z hasłem 1234.

 

Po tych zabiegach przywita nas strona z wyborem języka a następnie trybu pracy urządzenia.

poczatek

tryb_pracy

Po wybraniu Extender’a wystarczy wybrać sieć którą chcemy rozszerzyć, podać ewentualne hasło dostępowe do sieci i kliknąć 'dalej’.

krok_1

krok_2

Po tym następuje próba nawiązania połączenia a następnie prośba o reset urządzenia i podłączenie się do już istniejącej – wzmocnionej – sieci.

 

  

 

Po wybraniu trybu Mostu wybieramy sieć bezprzewodową a następnie podłączamy urządzenie (np. konsolę) w trybie automatycznej konfiguracji sieci DHCP.

Natomiast wybranie trybu Access Point’a wymaga oczywiście podłączenia kabla LAN do EW-7438RPn Mini i routera.

acc_poi

acc_poi_2

Nastepnie ustalamy parametry przyznawania adresów IP a oraz parametry naszego Acces Point’ a.

acc_poi_3

acc_poi_4

acc_poi_5

Po restarcie wszystko jest gotowe do użycia.

 

acc_poi_6

krok_7

 

Dodam tylko że całą tą konfiguracje przeprowadzić można na dowolnym urządzeniu wyposażonym w interfejs Wi-Fi oraz przeglądarkę sieciową.

 

 

Producent postarał się również dedykowane oprogramowanie EdiRange (Android, iOS) dzięki któremu możemy kontrolować parametry pracy urządzenia jako extendera. Jest to jak najbardziej mile widziany gest w stronę użytkownika, w tym początkującego.

 

Edimax umożliwił także utworzenie drugiej sieci z funkcjonalnością kontroli rodzicielskiej, co prezentuje poniższe zdjęcie

EV_7

Aby zapewnić bezproblemowe działanie extendera EDIMAX N300 zaleca się regularnie sprawdzać dostępność aktualizacji. W naszym przypadku wszystko było jak należy, dzięki czemu mogliśmy przystąpić do dalszej zabawy,

EV_8

W śród innych bardziej zaawansowanych ustawień znalazło się możliwość tuningowania harmonogramu pracy samego urządzenia czy zmiany hasła dostępowego

 

 

  1. Wstęp
  2. Zawartość pudełka oraz wygląd EDIMAX N300
  3. Parametry urządzenia
  4. Konfiguracja i tryby pracy
  5. Testy prędkości
  6. Podsumowanie

 

Konfiguracja i tryby pracy: Urządzenie może pracować w trzech trybach: Extender: jako wzmacniacz sygnału istniejącej sieci bezprzewodowej Access Point: jako punkt dostępowy Wi-Fi udostępniający sieć (Internet) z połączenia kablowego Bridge: Jako bezprzewodowy most miedzy siecią bezprzewodową a urządzeniem podłączonym do urządzenia kablem (komputera, konsoli, router’a, switch’a)   Niewątpliwie głównym przeznaczeniem tego urządzenia jest tryb wzmacniacza, …

Ocena końcowa

Funkcje
Łatwość konfiguracji
Oprogramowanie
Ocena końcowa

Polecamy

Podsumowanie : Łatwo konfigurowalne urządzenie sieciowe, które w dziecinny sposób załata nasze martwe pola sieci Wi-fi. Także dedykowana aplikacja na urządzenia mobilne zasługuje na pochwałę. Jedynym mankamentem jest praca tylko w paśmie 2,4 GHz.

Twoja ocena: 4.63 ( 2 votes)
89

O użytkowniku Hubert Andruszewski

Pasjonat komputerowy, motoryzacyjny z zacięciem łowieckim. Gadżety to jego chleb powszedni. Dlatego właśnie technologia sprawia mu tyle przyjemności.