Home / Aktualności / Renault pokazało zupełnie nowego Kajara

Renault pokazało zupełnie nowego Kajara

Po debiucie w 2015 roku Kadjar stał się podstawowym modelem w gamie Renault, sprzedawanym na całym świecie. Wybrało go dotychczas ponad 450 000 klientów w ponad pięćdziesięciu krajach. Nowy Kadjar umocni swoją pozycję dzięki bardziej nowoczesnemu, stylowemu designowi, większemu komfortowi i lepszej jakości postrzeganej. Jednocześnie wzbogaci naszą ofertę modeli z napędem na cztery koła, wyróżniając się na tle innych na rynku.

Nowy Kadjar stawia na komfort, jakość i ergonomiczny design. Przeprojektowane wnętrze zapewnia więcej przyjemności w codziennym użytkowaniu. Nowy Kadjar oferuje bardziej zaawansowane, oszczędne silniki benzynowe i wysokoprężne, które gwarantują większą przyjemność z jazdy.

Nowy Kadjar jest modelem bardziej atrakcyjnym, bardziej luksusowym, o bardziej muskularnym wyglądzie. Wyraźnie szerszy i bardziej wyrafinowany przód jest spójny ze stylistyką innych SUV-ów Renault. Niezwykle charakterystyczny układ świateł LED podkreśla zaawansowanie technologiczne Nowego Kadjara.

Nowy Kadjar zachowuje z przodu charakterystyczny układ świateł w kształcie litery C, typowy dla samochodów Renault. Jego oryginalność wzmacnia wbudowanie kierunkowskazów LED w światła do jazdy dziennej. Światła przeciwmgłowe również otrzymują diody LED, w wersjach wyposażonych w światła w technologii LED Pure Vision. W efekcie zużycie energii jest sześciokrotnie mniejsze niż w przypadku halogenów. Światła przeciwmgłowe są teraz prostokątne i doskonale podkreślają terenowy styl Kadara.

W tylnych kierunkowskazach również zastosowano diody LED, podobnie jak w światłach cofania i przeciwmgłowych. Zdecydowanie cieńsze i wbudowane w zderzak, tworzą bardziej eleganckie wykończenie. Projektanci zmodyfikowali przód i tył Nowego Kadjara, aby stał się jeszcze bardziej atrakcyjny. Pojawił się nowy, szerszy grill z chromowanymi wstawkami i bardziej stylowe zderzaki z większą powierzchnią polakierowaną w kolorze nadwozia.

W zależności od poziomu wyposażenia, w przeprojektowanym tylnym zderzaku mogą pojawić się chromowane elementy, dzięki którym samochód sprawia wrażenie mocniej trzymającego się drogi. Od wersji Intens Nowy Kadjar wyposażony jest także w antenę w kształcie płetwy rekina.

Nowy Kadjar jest dostępny z dwoma nowymi obręczami kół 17- i 19-calowymi oraz w trzech nowych kolorach: „Zielony Ural”, „Niebieski Iron” i „Szary Highland”. Nowe wcielenie Kadjara znalazło się też m.in. zintegrowany multimedialny ekran dotykowy i zmieniony panel sterowania klimatyzacją.

Nowy multimedialny ekran dotykowy, który wykorzystuje technologię pojemnościową zapewniającą większą jasność i czułość, jest centralnym elementem na desce rozdzielczej. Ekran o przekątnej 7 cali z elementami sterującymi po obu stronach umożliwia korzystanie z systemu R-LINK 2. Jest perfekcyjnie wbudowany w deskę rozdzielczą tworząc piękną, ciągłą linię.

Zmianom uległ ponadto panel sterowania automatyczną klimatyzacją, który tym razem charakteryzuje się bardziej nowoczesnym i ergonomicznym wzornictwem, a ustawienia temperatury i wentylacji są wyświetlane na środku trzech pokręteł. Jest czytelny i intuicyjny w obsłudze.

Na uwagę zasługuje też obramowanie nawiewów, klamki drzwi i konsola środkowa, które przyciągają wzrok akcentami satynowego chromu. Wewnętrzne panele drzwiowe są wyposażone w nowe panele sterujące szybami elektrycznymi i lusterkami bocznymi, a dzięki podświetleniu łatwiej korzysta się z nich nocą. Dostępne są nowe kolory nadwozia oraz nowe wzory tapicerek.

Na nowo zaprojektowane fotele umożliwiają teraz regulację długości siedziska. Są również wyposażone w piankę o podwójnej gęstości, co zwiększa komfort podczas jazdy i zapobiega zmęczeniu w czasie długich podróży. Z kolei sztywniejsze wzmocnienia boczne zapewniają lepsze podparcie. Przesuwny przedni podłokietnik można z łatwością dopasować do własnych potrzeb.

Wspominając o funkcjonalności nie sposób ominąć bagażnika. Na tym polu Kadjar ma jeden z największych bagażników w swoim segmencie, o pojemności 472 dm³ zgodnie z normą VDA (527 litrów). Tylna kanapa umożliwia natychmiastowe złożenie w układzie 2/3-1/3 dzięki systemowi „Easy Break” wyposażonemu w dźwignie po obu stronach bagażnika. Jednocześnie przedni fotel pasażera składa się na płasko, umożliwiając załadowanie przedmiotów o długości ponad 2,5 metra.

Nowy Kadjar wykorzystuje gamę silników Renault nowej generacji. W celu spełnienia obowiązujących norm, zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne zostały wyposażone w najnowsze technologie kontroli emisji spalin. Poza tym zapewniają lepsze osiągi, a także niższe zużycie paliwa.

 

Silniki benzynowe – ultranowoczesny silnik 1.3 TCe FAP

Nowy Kadjar jest napędzany silnikiem 1.3 TCe FAP, który był po raz pierwszy zastosowany w modelu Scénic, a następnie w modelach Captur i Megane. Ta jednostka napędowa opracowana przez Alians we współpracy z firmą Daimler spełnia najwyższe standardy w zakresie osiągów i spalania. Czterocylindrowy silnik zapewnia płynną, wolną od wibracji pracę. Dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu silnik świetnie się spisuje przy niskich obrotach. Kadjar wyposażony jest w filtr cząstek stałych (FAP). Filtr usuwa cząsteczki zawarte w spalinach, zatrzymując je w mikroporowatej strukturze plastra miodu, która regeneruje się automatycznie w regularnych odstępach czasu. Silnik 1.3 TCe FAP jest dostępny w czterech wersjach: TCe 140 FAP z manualną skrzynią biegów, TCe 140 FAP z automatyczną skrzynią EDC, TCe 160 GPF z manualną skrzynią biegów i TCe 160 FAP z automatyczną skrzynią EDC. 

Silniki wysokoprężne – większa moc, lepsze właściwości jezdne, mniejsza emisja zanieczyszczeń

Nowy Kadjar oferuje zmodernizowane silniki wysokoprężne z układem selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), który jest uważany za najbardziej skuteczne rozwiązanie w zakresie eliminacji tlenków azotu (NOx). Technologia ta redukuje emisję zanieczyszczeń silnika, nie ograniczając przy tym wydajności. Jednocześnie silniki, określane obecnie mianem „Blue dCi”, zyskują w Nowym Renault Kadjar zwiększoną moc i zapewniają jeszcze lepsze właściwości jezdne.

 • Silnik Blue dCi 115 zwiększa moc o 5 KM w porównaniu z silnikiem poprzedniej generacji, gwarantując płynną i oszczędną pracę. Współpracuje
  z manualną skrzynią biegów, a w późniejszym terminie będzie dostępny również
  z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią EDC.
 • Blue dCi 150 to najnowocześniejszy silnik dostępny w Nowym Renault Kadjar. Jego moc wzrasta o 20 KM, a moment obrotowy o 20 Nm w porównaniu do poprzednika i jest wyjątkowo wydajny. Będzie dostępny w wersjach z napędem 4×4 z manualną skrzynią biegów.

Trwałość układu napędowego ma kluczowe znaczenie dla Renault. Nowy silnik benzynowy 1.3 TCe FAP przeszedł 40 000 godzin testów na hamowni. Odpowiada to 14 latom pracy po osiem godzin dziennie!

 

Napęd

Nowy Renault KADJAR doskonale radzi sobie zarówno na drodze, jak i na bezdrożach

 

Sprawdzony napęd 4WD

Napęd 4WD wykorzystuje wiedzę i doświadczenia Nissana. Kadjar umożliwia pewną jazdę na śliskich drogach, na przykład podczas dojazdu do stacji narciarskiej zimą lub jazdy w grząskim terenie. Napęd 4WD w Kadjarze działa w trzech trybach pracy:

 • 2WD: napędzane są tylko przednie koła, co obniża zużycie paliwa;
 • Auto: system elektroniczny automatycznie rozdziela moment obrotowy na obie osie.
  Na tylne koła można przenieść do 50% momentu obrotowego;
 • Lock: centralny mechanizm różnicowy utrzymuje rozłożenie momentu obrotowego na przednią i tylną oś w proporcji 50/50. Zarezerwowany do użytku w terenie tryb jest dostępny przy prędkościach do 40 km/h.

Tryby pracy wybiera się za pomocą pokrętła na konsoli centralnej, za dźwignią zmiany biegów. Dzięki  dużemu prześwitowi, który wynosi 200 mm, Kadjar może bez problemu jeździć po koleinach. Kąt natarcia (17°) i kąt zejścia (25°) również odpowiadają wymaganiom jazdy terenowej.

 

System Extended Grip dla wersji z napędem 2WD

System Extended Grip jest dostępny w wersjach Kadjara z napędem 4×2. Ta funkcja antypoślizgowa, stosowana z oponami „mud and snow” do jazdy po błocie i śniegu, poprawia przyczepność, ułatwiając poruszanie się po błotnistych lub piaszczystych nawierzchniach. Trzy tryby pracy wybiera się za pomocą pokrętła na konsoli centralnej, za dźwignią zmiany biegów.

Nowy Kadjar zrobił postępy we wszystkich dziedzinach. Samochód jest zgodny z kanonami stylistycznymi, które obowiązują na rynku SUV-ów, a jednocześnie prezentuje bardziej atrakcyjny, stylowy wygląd oraz dynamiczne, nowoczesne linie. Nowy wcielenie francuuskiego SUVa stawia na komfort, jakość i ergonomiczny design. Przeprojektowane wnętrze zapewnia więcej przyjemności w codziennym użytkowaniu.

Cieszymy się także,  że Nowy Kadjar oferuje w końcu bardziej zaawansowane, oszczędne silniki benzynowe i wysokoprężne, które gwarantują większą przyjemność z jazdy. 

 

Galeria

Video

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.