Home / Aktualności / Remaster klasycznego hack‘n’slasha – Blades of Time już niebawem na Nintendo Switch

Remaster klasycznego hack‘n’slasha – Blades of Time już niebawem na Nintendo Switch

Już niebawem bo 14 maja zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch! Klasyczny tytuł od Gaijin Entertainment to gra akcji z gatunku hack’n’slash Blades of Time, będąca tytułem z bardzo dynamicznym systemem walki bronią białą, palną oraz przy pomocy magii. Odświeżona wersja gry, która na Steamie zgarnęła aż 86% pozytywnych opinii umożliwi zarówno starym jak i nowym fanom rozgrywkę w Blades of Time o każdej porze i w każdym miejscu, dzięki przenośnej konsoli Nintendo. Do tego rozbudowany tryb multiplayer pozwala na walkę na zasadach znanych z gier MOBA, stając naprzeciwko innym graczom i hordom potworów.

W kampanii dla jednego gracza poznamy historię Ayumi – poszukiwaczki skarbów, która wyrusza w podróż na starożytną wyspę, aby odkryć sekrety dawno zaginionej cywilizacji. Żeby osiągnąć swój cel będzie musiała pokonać zgraje potworów i innych niebezpiecznych magicznych stworzeń. Nasza bohaterka może wykonać ponad 40 unikalnych ataków, w tym liczne kombinacje ciosów, strzelać ze śmiercionośnych broni, walczyć przy użyciu magii, a nawet przewijać czas.

Po jego cofnięciu, cień Ayumi powtórzy ostatnie działania gracza. Jednocześnie nasza bohaterka może ponownie zaatakować inny cel wykorzystując dodatkową siłę ognia. Do tego, taką strategię można powtarzać raz za razem, przywołując do pięciu cieni z różnych linii czasowych. Dzięki takim i podobnym zagrywkom, bohaterka jest w stanie stawić czoła nawet największym hordom wrogów i najpotężniejszym bossom.

Blades of Time oferuje wymagający tryb wieloosobowy dla tych, którzy są gotowi skrzyżować miecze z żywymi oponentami. Łączy on w unikalny sposób walkę z perspektywy trzeciej osoby, charakterystyczną dla gatunku hack’n’slash, z elementami gier MOBA. Gracze mogą wybrać swoją postać spośród kilku bohaterów, gdzie każdy z nich posiada zróżnicowane umiejętności i ataki specjalne. Następnie przejmują dowodzenie nad armią potworów z pomocą których muszą zniszczyć twierdze oponentów.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.