Home / Aktualności / Relentless: Thirty Years of Sepultura – Sepultura świętuje 30-lecie istnienia

Relentless: Thirty Years of Sepultura – Sepultura świętuje 30-lecie istnienia

Brazylijski zespół Sepultura właśnie obchodzi swoje 30-lecie istnienia. Fanom ciężkiego grania nie trzeba przestawiać, ponieważ zespół z Belo Hirozonte w Brazylii grając od 1984 roku stał się już dawno temu jedną z ikon metalu.

Z okazji jubileuszu muzycy postanowili zebrać interesujące fakty z życia kapeli i umieścić je w książce, której oryginalny tytuł to ”Relentless: Thirty Years of Sepultura”. Osobą, która spisała doświadczenia muzyków z Sepultury jest zaś Jason Korolenko.

Przez 30 lat swojej działalności pod sztandarami Sepultury ukazało się 13 albumów, które sprzedały się w ponad 20-milionowym nakładzie.

Za polski przekład książki ”Relentless: Thirty Years of Sepultura” (polski tytuł to Sepultura. Brazylijska furia) odpowiada Lesław Haliński, a za jej wydanie wzięło się wydawnictwo in Rock. Książka liczy 316 stron, a wymiary całości to z kolei 205 x 140 mm.

Polska premiera książki ”Sepultura. Brazylijska furia” miała miejsce w dniu dzisiejszym tj. 8 grudnia 2014.

W pozycji tej odnajdziemy niezwykle ciekawe z punktu widzenia każdego fana Sepultury materiały dotyczące kulis powstawania utworów, tego jak tworzył się zespół, problemów jakie towarzyszyły muzykom, a także zapoznać się z kilkudziesięcioma fotografiami (część z nich nie była dotąd upubliczniana) czy dowiedzieć się o powodach odejść z zespołu jego byłych członków.

Cena prezentowanej w tej wiadomości książki to około 39,99 zł.

Sepultura. Brazylijska furia - okładka

Źródło: Internet

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.