Home / Aktualności / Rekordowa ilość pobrań BlueStacks – platformy gier z systemu Android na PC

Rekordowa ilość pobrań BlueStacks – platformy gier z systemu Android na PC

Rok 2020 miał ogromny wpływ na branżę gier i zmienił sposób, w jaki ludzie spędzają swój wolny czas. Najnowsze raporty wskazują, że w 2021 roku na całym świecie będzie prawie 2,8 mld gracz. Z deweloperami wypuszczającymi coraz bardziej rozbudowane i cięższe gry, więcej mobilnych graczy będzie grać w środowiskach wolnych od przeszkód i migrować do platform opartych na PC, takich jak BlueStacks.

BlueStacks Inc, pionier gier z systemu Android na PC i wiodąca na świecie platforma do gier mobilnych, wprowadziła dziś swoją największą aktualizację w historii – BlueStacks 5 (Beta) o nieosiągalnej wcześniej szybkości i wydajności. Jest to przygotowanie produktu od podstaw, aby zużywał znacznie mniej pamięci i wspierał ARM.

Typowy użytkownik BlueStacks spędza średnio 5 godzin grając w gry mobilne każdego dnia. Ale gry mobilne nie zostały zaprojektowane dla tak długiego czasu gry. Blokada FPS i funkcja long-flight umożliwiają płynną, ciągłą rozgrywkę, czyniąc nowy BlueStacks 5 (Beta) świetną platformą dla gamingowych maratonów. Ze znacznie szybszym uruchamianiem, instalacją i czasem startu, gracze mogą teraz oczekiwać niesamowitych wrażeń z rozgrywki w wymagających wydajności grach RPG, strategicznych i innych.

Ponadto, ponieważ wielu graczy ma tendencję do przełączania się między Discordem, przeglądaniem stron internetowych i grami, funkcja trybu eco pozwala im na wielozadaniowość bardziej efektywną niż kiedykolwiek wcześniej. Z ulepszonym menedżerem wielu instancji i trybem eco, gracze mogą uruchamiać więcej instancji BlueStacks szybciej i z najmniejszymi opóźnieniami. Dodając do tego znacząco udoskonalone sterowanie w grach i ulepszenia interfejsu, gracze mogą cieszyć się płynną rozgrywką, jakiej jeszcze nie było.

BlueStacks 5 (beta) obiecuje 40% redukcję zużycia pamięci RAM w stosunku do poprzedniej wersji, co czyni go najlżejszą i najszybszą mobilną platformą do gier, jaka kiedykolwiek powstała. Wystarczy tylko spróbować, aby poczuć różnicę.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.