Home / Aktualności / Rejestracja “Anglika” bez przekładania już od 2015

Rejestracja “Anglika” bez przekładania już od 2015

rejestracja anglikow w 2015 roku
Rejestracja “Anglika” bez przekładania to nie efekt dobrej woli odpowiedzialnych za regulacje prawne w naszym kraju, lecz wynik lipcowego wyroku NSA.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przygotowało projekty zmiany dwóch rozporządzeń, które umożliwią dostosowanie polskiego prawa.

Jednak jak można było podejrzewać pewne ograniczenia w rejestracji “samochodów z Wielkiej Brytanii muszą zostać wprowadzone. Wynikają one z oczywistych zasad bezpieczeństwa poruszania się takimi autami po polskich drogach.

Tak więc będzie wymagane odpowiednie dostosowanie świateł przednich i tylnego reflektora przeciwmgłowego do ruchu prawostronnego poprzez jego wymianę.

stacja przegladu technicznego

Również jeśli prędkościomierz mie jest dodatkowo wyskalowany z kilometrach to także i on.

Kolejną rzeczą będzie zmiana lewego lusterka wstecznego (zewętrznego), które umożliwi obserwację obszaru po lewej stronie pojazdu pod kątem zapewnienia kierowcy odpowiedniego pola widoczności.

Sama konieczność przekładania kierownicy oznaczała dla decydującego się na to kierowcy onaczało koszt rzędu kilku, a przy autach klasy wyższej  nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Nowe regulacje prawne pociągną za sobą zmianę zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach jak również w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia.

W chwili obecnej diagności nie chcieli, lub byli niechętni do dokonywaćnia przeglądów technicznych angielskich samochodów w Polsce. Wprowadzenie reguacji choć nieco zmieni tą sytuację, to cięko oszacować ilu znich nadal będzie się od tego odmachiwać.

Naszym zdaniem choć cieszymy się z decyzji o możliwości rejestracji “Anglika” bez przekładania,to jesteśmy świadomi iż kierowanie takm autem może być w pewnych warukach niebezpieczne, chociażby z powody ruchu prawostronnego w naszym kraju oraz ograniczonej widoczności w tym przypadku.

Takiego zdania byli także polscu ubezpieczyciele, którzy jeśli się już na o zdecydują, ustawią odpowiednio wysokie stawki dla kierowców chcacych nabyć ubezpieczenie OC.

A jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Dajcie nam znać w komentarzach.