Home / Aktualności / REGENT I350S – Flagowy cyfrowy odbiornik radiowy Ferguson

REGENT I350S – Flagowy cyfrowy odbiornik radiowy Ferguson

Testy praktyczne

Podczas testów praktycznych nie skupiliśmy się wyłącznie na podstawowych funkcjach radia Regent i350s. Cieszymy się, że Radio FM pozostało w ofercie, jednak naszą uwagę skupiło cyfrowe radio DAB/DAB+ oferujące znacznie lepszą jakość dźwięku oraz sygnału oraz radio internetowe. W obu przypadkach odbiornik spisał się bez zarzutu. Stacje zostały zeskanowane szybko, zaś w “cyfrowym” przypadku naszą pulę zapełniło ponad 65 rozgłośni radiowych (ilość ta może się różnić w zależności od lokalizacji oraz siły sygnału).

Dużo lepsza sytuacja była w przypadku stacji internetowych. Tutaj nie mówimy o dziesiątkach lub setkach, a tysiącach. 

 

Aplikacja AirMusic control

Aplikacja AirControl, którą poleca Ferguson do współpracy ze swoim radiem Regent i350s to prawdziwy zamiennik tradycyjnego pilota. Praktycznie wszystkie funkcje, które są dostępne w odbiorniku i widoczne na wyświetlaczu, można obsługiwać przy użyciu tej aplikacji. Co więcej, za jej pomocą można wiele rzeczy takich jak wyszukiwanie stacji radiowych znacznie przyspieszyć. To jednak nie wszystko, wyszukane radio można łatwiej dodać do ulubionych (1-5), oraz je przywołać w za pomocą odpowiedniego przycisku. 

Ciekawym gadżetem aplikacji jest możliwość ustawienia zdjęcia na ekran wygaszenia radia z dostępnych na naszym smartfonie (lub zrobionych przy użyciu jego kamerki). 

Natrafiliśmy też na kilka funkcji, których znaczenia do końca nie działał nam zapis notatki głosowej (ikona mikrofonu). Funkcja ta miała wysłać notatkę głosową do radia, aczkolwiek nie udało nam się takowej przesłać. 

Funkcja pilota jest równie interesująca jak te opisane powyżej. Wybierzemy przy jej pomocy ulubione stacje (które zapisaliśmy wcześniej), ustawimy budzik czy tryb uśpienia. W zależności od stacji muzycznej możemy również pobawić się korektorem. 

 

MyMediaU

Równie przydatnym co powyższa aplikacja dodatkiem do radia jest MyMediaU. Po rejestracji na stronie https://www.mediayou.net/ zaczynamy od dodania naszego radia (Regent i350s w tym przypadku). Po jej zakończeniu możemy się zająć wyszukiwaniem i dodawaniem do ulubionych, internetowych stacji radiowych.

Internetowych stacji radiowych jest jak już wspominaliśmy wielokrotnie, tysiące. Pomocna okaże się z pewnością tworzenie własnych katalogów / list oraz wyszukiwanie po gatunku muzycznym. Nie mniej przydatna jest historia słuchanych rozgłośni.

Mając już to skonfigurowane, możemy skorzystać z nowo dodanych stacji poprzez radio Regent i350s. Taka metoda dodawania ulubionych stacji (oraz ich odkrywania) jest jak najbardziej na miejscu mając na uwadze ilość stacji internetowych. 

 

uPnP

Kolejną ciekawą i funkcjonalną opcją odtwarzania muzyki, która jest możliwa w Regencie jest odtwarzanie muzyki udostępnionej w naszej sieci domowej tj. takiej z dysku sieciowego NAS bub innego komputera. Jeśli chodzi o komputer to należy udostępnić folder z muzyką a następnie znaleźć ten komputer na odbiorniku, jeśli zaś chodzi o dysk Nas, to nawigować do odpowiedniego katalogu na dysku sieciowym z menu radia. 

Podczas testów nie napotkaliśmy na jakiekolwiek problemy, czego rezultatem była czysta i nieprzerwana muzyka dobiegająca z głośników radia. Co ciekawe, radio Fergusona wyłapało także nasz system oświetlenia Philips Hue, aczkolwiek z oczywistych względów, słuchanie muzyki z tego źródła nie było możliwe.

 

USB

Odtwarzanie muzyki to kolejny standard, który dostępny jest praktycznie wszędzie, włącznie z radiami samochodowymi. Także obecność USB w i350s nie dziwi, a testy pokazały, że urządzenie nie ma problemów w odtwarzaniu muzyki z większości pendrive-ów dstępnych na rynku (testowaliśmy pendrive 8 i 32GB). 

 

Aux

W przypadku Aux nie da się jeszcze raz wynaleźć koła. Ten typ łączności nie ma się co oszukiwać został zastosowany z uwagi na starsze urządzenia nie obsługujące np. Bluetootha. Podłączenie kabla między smartfonem (tabletem lub innym wyposażonym w 3,5mm gniazdo jack), odpalenie muzyki i z głośników już wydobywa się muzyka lub dźwięk (jeśli oglądamy filmik czy gramy w grę). 

 

Bluetooth

Testy z użyciem Bluetootha przebiegły jak można się domyślać bez problemu. Sparowanie dwóch urządzeń (w naszym przypadku smartfona Galaxy S8 i iPhone 8, oraz oczywiście radia Regent i350s) i już można było słuchać utworów. Tutaj radio fergusona spisuje się także fenomenalnie. 

Podsumowując testy praktyczne byliśmy mile zaskoczeni jakością dźwięku, łatwością wykorzystania oferowanych funkcji oraz minimalnymi problemami z samym urządzeniem. Widać producent myśli poważnie o tym segmencie rynku i postarał się aby jego produkt był jak najbardziej dopracowany. 

 

Testy praktyczne Podczas testów praktycznych nie skupiliśmy się wyłącznie na podstawowych funkcjach radia Regent i350s. Cieszymy się, że Radio FM pozostało w ofercie, jednak naszą uwagę skupiło cyfrowe radio DAB/DAB+ oferujące znacznie lepszą jakość dźwięku oraz sygnału oraz radio internetowe. W obu przypadkach odbiornik spisał się bez zarzutu. Stacje zostały zeskanowane szybko, zaś w “cyfrowym” …

Ocena końcowa

Jakość wykonania
Jakość dźwięku
Łatwość obsługi
Oferowane funkcje
Cena

Dobry zakup

Podsumowanie : Radio, które potrafi pozytywnie zaskoczyć jakością wykonania, dźwięku oraz oferowanymi funkcjami.

Twoja ocena: 3.45 ( 3 votes)
88

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.