Home / Aktualności / REGENT I350S – Flagowy cyfrowy odbiornik radiowy Ferguson

REGENT I350S – Flagowy cyfrowy odbiornik radiowy Ferguson

Najważniejsze funkcje

Już po chwili obcowania z REGENT i350s doszliśmy do wniosku, że taki odbiornik przydałby się nam w kilku innych pomieszczeniach, w tym kuchni (doskonale dotrzymuje towarzystwa w podczas przygotowywania posiłków) czy sypialni (z uwagi na funkcje “usypiania” czy “budzenia – ale o tym za chwile). Pomimo tego, że w budynku, w którym testowaliśmy urządzenie Fergusona znajduje się co najmniej kilka głośników Bluetooth, odbiorników radiowych czy komputerów, tabletów i smartfonów, to właśnie i350s zdobył naszą uwagę zaraz na wstępie. 

Zabawę rozpoczynamy od ustawienia połączenia z domową siecią za pomocą Wi-Fi. Możemy to zrobić zarówno ręcznie jak przy użyciu automatycznych ustawień WPS (wybieramy tą opcję a następnie wciskamy odpowiedni przycisk na naszym ruterze). Po tym szary znak Wi-Fi zmieni się na biały sygnalizując nawiązanie połączenia i gotowość do odbioru internetowych rozgłośni radiowych (których jest notabene tysiące). Połączyć z domową siecią możemy się też ręcznie. Wtedy za pomocą pilota i strzałek przewijamy poszczególne znaki formując nasze hasło. Mimo tego, że jest to dłuższy proces, czasami jest on bardziej skuteczny (podczas testów mieliśmy jedną sytuację, w której nie mogliśmy się połączyć automatycznie).

Regent i350s pozwala także ustawić indywidualny adres IP, bramkę i pozostałe dane konfiguracyjne sieci, co jest jak najbardziej pożądaną a jednocześnie sensowną funkcją. Internetowe stacje radiowe możemy wybierać wg Globalnych 20 stacji, gatunku oraz kraju / lokalizacji. 

Menu główne radia Ferguson oferuje takie opcje jak Radio internetowe, Centrum medialne, FM, DAB/DAB+, Centrum informacyjne, AUX, Bluetooth, Ustawienia,stacja lokalna, które omówimy teraz pokrótce. 

Radio Internetowe, jak wspominaliśmy oferuje dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych z całego świata. Centrum medialne z kolei to dostęp do odtwarzania muzyki z USB, uPnP (pozwalające na strumieniowanie muzyki np z dysku NAS), odtwarzanie własnej playlisty (którą możemy też opróżnić). 

Radio FM nie wymaga także większego wyjaśnienia, podobnie do cyfrowego radia DAB/DAB+ zapewniającego stabilniejsze połączenie i lepszą jakość. Jednak tutaj ograniczeni jesteśmy zasięgiem stacji, bowiem poza lepszą jakością standard ten nie oferuje ogólnoświatowej dostępności (od tego jest wspomniane radio internetowe).

W centrum informacyjnym znajdziemy zaś informacje o pogodzie (które też mogą byś wyświetlane wraz z zegarkiem na ekranie podczas uśpienia urządzenia), informacje finansowe (notowania giełdowe) oraz informacje o systemie – wersja oprogramowania oraz informacje o sieci Wi-Fi (adres MAC, identyfikator sieci oraz adres IP odbiornika radiowego ponad podsieci, bramy i dns).

Tak jak AUX możemy również pominąć z wyjaśnieniami, tak Bluetooth jest dosyć interesujący. Możemy za jego pomocą połączyć także asystentkę Alexę (rodzina produktów Amazon Echo). Jeśli chodzi o łatwość parowania, to jest to dziecinnie proste – ustawiamy Bluetooth na radiu, pojawia się informacja o parowaniu, włączamy bluetooth w urządzeniu, które chcemy parować i wybieramy z opcji dostępnych urządzeń Regent i350s.

Ostatnią opcją menu są ustawienia. Ostatnie, ale nie mniej, a może nawet bardziej ważne. Zobaczmy co w nich znajdziemy. 

Typ Zegara – opcję wyświetlania zegara w formie analogowej oraz cyfrowej.

Zarządzanie My MediaU – za pomocą tego serwisu, będziemy mogli: 

  • Zapisywać i zarządzać swoimi stacjami radiowymi wg. kategorii
  • Dodawać stacje radiowe ręcznie poprzez wklejenie odpowiedniego adresu url (odtwarzanie z adresuURL).

Aby móc wykorzystać powyższe funkcje musimy się oczywiście wcześniej zarejestrować na witrynie https://www.mediayou.net. Rejestracja jest nadzwyczaj prosta, a dodawanie stacji do naszej listy nie mniej intuicyjne.

Sieć – konfiguracja sieci (ręczna oraz automatyczna WPS) a także opcja sprawdzania sieci po każdorazowym uruchomieniu urządzenia.

Data i godzina – ustawienia czasu i aktualnej daty

Budzik – możliwość ustawienia dwóch budzików przy pomocy radia, czasu drzemki oraz głośności. Budzikiem może być stacja FM, DAB, internetowa, muzyka z USB itd.

Licznik czasu – funkcja pomocna w przypadku sytuacji kiedy mamy na coś określony czas i chcemy aby nam radio o tym przypomniało. 

Ściemniacz – funkcja ściemniania ekranu, szczególnie pomocna w nocy dla osób, które wrażliwe są na jakiekolwiek źródło światła przy spaniu.

Ekran – kolor lub monochrom

Zarządzanie energią – czas po którym radio przejdzie w stan czuwania 5/15 lub 30 minut jeśli połączenie internetowe nie będzie dostępne.

Timer uśpienia – możliwość ustawienia automatycznego wyłączenia radia po 15/30/60/90/120/150/180 minutach. Szczególnie pomocne dla osób zasypiających przy muzyce

Pamięć buforowa – czas buforowania internetowych stacji radiowych 2/4/8 sekund. Osoby ze słabą jakością połączenia internetowego powinni zdecydować się na dłuższy czas, zaś ci z lepszym, na krótszy.

Pogoda – ustawienia dotyczące pogody, która pokazywana jest w trybie uśpienia odbiornika

Urządzenie – ustawienia aplikacji zarządzania radiem z poziomu smartfona (aplikacja AirMusic control, którą omówimy szerzej podczas testów praktycznych)

Ustawienia FM – wybór dotyczący odtwarzania mono lub stereo

Ustaw lokalne radio – ustawienia lokalnej stacji radiowej bazujące na bieżącym adresie IP lub ręcznych ustawieniach

Ustawienia odtwarzania – powtórz wszystkie, powtórz jedno, losowe odtwarzanie

Korektor – opcje ustawień charakterystyki odtwarzanego dźwięku – [płaski, jazz, rock, muzyka filmowa, muzyka klasyczna, pop, wiadomości, ustawienie własne

Kontynuacja odtwarzania po włączeniu – włączona / wyłączona

 

  1. Wstęp
  2. Zawartość pudełka
  3. Wygląd
  4. Najważniejsze funkcje
  5. Testy praktyczne
  6. Podsumowanie

Najważniejsze funkcje Już po chwili obcowania z REGENT i350s doszliśmy do wniosku, że taki odbiornik przydałby się nam w kilku innych pomieszczeniach, w tym kuchni (doskonale dotrzymuje towarzystwa w podczas przygotowywania posiłków) czy sypialni (z uwagi na funkcje “usypiania” czy “budzenia – ale o tym za chwile). Pomimo tego, że w budynku, w którym testowaliśmy urządzenie …

Ocena końcowa

Jakość wykonania
Jakość dźwięku
Łatwość obsługi
Oferowane funkcje
Cena

Dobry zakup

Podsumowanie : Radio, które potrafi pozytywnie zaskoczyć jakością wykonania, dźwięku oraz oferowanymi funkcjami.

Twoja ocena: 3.45 ( 3 votes)
88

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.