Home / Aktualności / Seria RedMagic 6 – 165Hz ekran i aż 18GB pamięci na pokładzie w edycji Dao

Seria RedMagic 6 – 165Hz ekran i aż 18GB pamięci na pokładzie w edycji Dao

Nie jesteśmy do końca pewni czy wyścig specyfikacji w smartfonach z Androidem podyktowany jest wymaganiami tego systemu czy może raczej próbą określenia granic technologicznych. Po gamingowych smartfonach takich jak Asus ROG Phone czy Razer Phone, przyszła pora na odpowiedź od Nubii – RedMagic 6. Nie tylko może się on pochwalić największą ilością pamięci RAM, jaką kiedykolwiek widziano w telefonie – 18 GB – ale także ma wyświetlacz 165 Hz.

Zarówno RedMagic 6, jak i RedMagic 6 Pro mogą pochwalić się najnowszym układem Qualcomm 888 SoC, 6,8-calowym ekranem FHD + wykorzystującym technologię AMOLED, częstotliwością odświeżania 165 Hz. Posiadają również częstotliwość próbkowania jednym palcem do 500 Hz lub do 360 Hz z multitouch dla lepszej reakcji w grach, pojemnościowe triggery 400 Hz i tylny aparat z trzema obiektywami: głównym 64 MP, ultraszerokim 8 MP i 2-megapikselowym aparatem makro. Do tego należy doliczyć aparat do selfie 8 MP.

Standardowy model ma baterię 5050 mAh z obsługą szybkiego ładowania 66 W, której pełne naładowanie zajmuje 38 minut. Jest również wyposażony w wewnętrzny wentylator o prędkości 18 000 obr./min, chłodzenie cieczą i całkowicie przeszkloną tylną obudowę.

Model Pro zastępuje pojedynczą baterię dwoma ogniwami o łącznej pojemności 4500 mAh, umożliwiając ładowanie 120 W, dzięki czemu telefon można naładować do 50% w ciągu zaledwie pięciu minut lub do pełna w 17 minut. Szybkość wentylatora również wzrasta, do 20 000 obr./min. Mamy więc w obu przypadkach małe tornado. 

Dla wymagających przewidziano specjalną przezroczysta edycję specjalna „Dao”, która jest wyposażona w świecący wentylator i zwiększa pamięć RAM do 18 GB, co jest rekordem w smartfonach. Z dostępnych informacji wynika, że Asus ROG Phone 5 będzie oferowany w tej samej cenie, ale Nubia ze względu na lepszą specyfikację może okazać się lepszym wyborem. Gdzie indziej kupujący otrzyma opcjonalny podwójny wentylator, nakładany cooler z dwoma wentylatorami TEC (chłodzenie termoelektryczne) i oprogramowanie zoptymalizowane pod kątem aplikacji Tencent, takich jak WeChat. Obecne jest również oprogramowanie do gier Solar Core , które ma zapewnić poprawę szybkości reakcji w grach, liczby klatek na sekundę i opóźnień w sieci.

Serię RedMagic 6 można już zamawiać w Chinach. Producent ma ogłosić datę globalnego wprowadzenia do sprzedaży RedMagic i ceny już 16 marca. Podstawowy model zaczyna się od około 590 dolarów, a model Pro ma kosztować od około 680 Udolarów. Ci, którzy chcą przezroczystej wersji Dao, zapłacą albo 865 USD za 16 GB / 256 GB pamięci, albo 1120 USD za model z 18 GB pamięci RAM / 512 GB.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.