Home / Aktualności / Recenzja słuchawek gamingowych Tt eSPORTS SHOCK PRO RGB

Recenzja słuchawek gamingowych Tt eSPORTS SHOCK PRO RGB

Podsumowanie

Musimy przyznać, że słuchawki eSport SHOCK PRO RGB pozytywnie zaskakują pomimo tego, że są na rynku już od jakiegoś czasu. Jak wspomnieliśmy przy typowym zastosowaniu podświetlenie RGB (do którego jeśli mielibyśmy się przyczepić, jest niepełne – 256 kolorów zamiast pełnych 16,7 miliona) nieco mija się z celem. Tryby podświetlania to zmiana pomiędzy 7-kolorami ze wspomnianej palety 256 barw, tryb “oddechu” na jednym z nich lub kompletne wyłączenie podświetlania.

Tutaj nawet proste oprogramowanie sterujące sekwencją i wyborem kolorów byłoby dużym plusem. Zresztą sama obecność podświetlenia to też kwestia gustu – jedni lubią prostotę, drudzy bajery -tu jest podobnie. Sytuacja się zmienia, gdy przyjdą do nas znajomi lub uczestniczymy w jakiś e-sportowych zawodach. Wówczas tzw. “blink blink” ma duże znaczenie. Jeśli chodzi o eSport to Thermaltake ma już spore doświadczenie, co jak widać przełożyło się na dobrą jakość dźwięku. Pod względem ergonomii i komfortu użytkowania tajwański producent może jeszcze co nieco usprawnić (ucząc się np. od niemieckiego Roccata).

Jakość słuchawek stoi na wysokim poziomie choć i tu można by co nieco usprawnić, aczkolwiek za niecałe 150 zł (na chwilę obecną) nie ma co zaglądać przysłowiowemu koniowi w zęby. Słuchawki w pełni spełniają postawione im zadanie (pod pewnymi względami lepiej niż zakładaliśmy), zawsze wychodząc na prostą i prezentując się znacznie powyżej średniej. Wspomniane przy okazji testów słuchawki Roccat Renga kosztują ponad 100 zł więcej. Wniosek nasuwa się chyba sam.

Podsumowując należy wspomnieć, że jak na ten przedział cenowy TT prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Choć komfort użytkowania mógłby być lepszy, to jakość dźwięku jest naprawdę zaskakująco dobra. To z pewnością zasługa wysokiej jakości przetworników. Niemniej jednak zestaw słuchawkowy Thermaltake eSport Shock Pro RGB można z czystym sumieniem polecić nie tylko początkującym graczom.

  1. Wstęp
  2. Zawartość pudełka i dane techniczne 
  3. Testy
  4. Podsumowanie

Podsumowanie Musimy przyznać, że słuchawki eSport SHOCK PRO RGB pozytywnie zaskakują pomimo tego, że są na rynku już od jakiegoś czasu. Jak wspomnieliśmy przy typowym zastosowaniu podświetlenie RGB (do którego jeśli mielibyśmy się przyczepić, jest niepełne – 256 kolorów zamiast pełnych 16,7 miliona) nieco mija się z celem. Tryby podświetlania to zmiana pomiędzy 7-kolorami ze …

Ocena końcowa

Jakość dźwięku
Ergonomia
Funkcje
Jakość wykonania
Ocena ogólna

Polecamy

Podsumowanie : Budżetowe słuchawki, które mimo kilku mankamentów można z pewnością polecić.

Twoja ocena: 4.6 ( 1 votes)
75

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.