Home / Aktualności / Recenzja słuchawek gamingowych Tt eSPORTS SHOCK PRO RGB

Recenzja słuchawek gamingowych Tt eSPORTS SHOCK PRO RGB

Testy

Tt eSPORTS SHOCK PRO RGB to słuchawki, które producent reklamuje jako dedykowane elektronicznemu sportowi, aczkolwiek już na wstępie zauważyliśmy, że nadają się one do czegoś więcej, niż profesjonalne potyczki w wirtualnym świecie. W oczekiwaniu na instalację kilku gier nie mogliśmy się powstrzymać i postanowiliśmy przetestować je słuchając muzyki.

Jeśli chodzi o muzykę to 40-mm przetworniki sprawdzają się znakomicie. Basy są naprawdę soczyste tak samo jak tony wysokie i średnie. Tutaj za bazę posłużyły pliki HQ-FLAC. Do zanurzenia się w świecie muzycznych hitów pomaga także długi kabel w jaki wyposażono słuchawki (który notabene jest w oplocie w przeciwieństwie do niektórych konkurencyjnych produktów). Także utwory akustyczne wypadły zaskakująco dobrze, co spowodowało, że dla pewności ściągnęliśmy słuchawki z głowy, aby upewnić się, że są one na pewno gamingowe a nie dedykowane do słuchania muzyki. 

Z boku lewej słuchawki znajduje się włącznik trybu podświetlenia (cykliczne między 7 kolorami, tryb oddechu dla jednego koloru oraz wyłączenie podświetlenia), włączenie / wyłączenie mikrofonu oraz pokrętło głośności. Takie usytuowanie pozwala na łatwą i szybką regulację wspomnianych funkcji. 

Jednym z elementów stylistycznych jest charakterystyczne logo TT oraz podkreślone przeznaczenie słuchawek, czyli eSport.

Gdy gry były już zainstalowane można było przystępować do testów. Na pierwszy ogień poszedł PUBG, gra w której można, a nawet trzeba przetestować mikrofon. Atrakcyjność tej gry powoduje, że można w nią grać godzinami, tym samym testując komfort użytkowania. Drugim tytułem był oczywiście CS:GO, zaś kolejnym nieśmiertelny Team Fortress 2. 

Mikrofon, którego nie można przysunąć bliżej ust nieco przeszkadza z jednej strony, z drugiej zaś nie plącze się niepotrzebnie blisko twarzy. Ponadto można go złożyć kiedy nie jest potrzebny. Jeśli zaś chodzi o jakość zbierania, to nie jest źle, choć wspomniane przybliżenie z pewnością by trochę poprawiło sytuację. Grając we wspomniane gry nie mieliśmy sytuacji, w której członkowie zespołu by nas nie słyszeli, ale nie ma się temu co dziwić, gdyż zastosowany mikrofon jest wielokierunkowy.

To z kolei powoduje, że niechciane dźwięki z otoczenia takie jak np. stukanie w klawisze klawiatury mechanicznej są również słyszane, niemniej w bardzo niewielkim stopniu. Zestaw Renga od Roccata wypada pod względem zbierania z mikrofonu nieco lepiej. 

Z kolei wspomniany komfort użytkowania stoi na dosyć wysokim poziomie. Zastosowanie elastycznego pałąka z pewnością było dobrą decyzją, aczkolwiek wielogodzinne używanie słuchawek powodowało pewien dyskomfort z uwagi na sporą wagę słuchawek oraz zamkniętą konstrukcję. Do porównania mieliśmy słuchawki ROCCAT Renga, w które były nieco lżejsze oraz posiadały tzw. “wywietrzniki” (otwarta konstrukcja) powodujące, że nasze uszy się nie pociły. To jednak nie spowodowało, że docisk był mniejszy niż w produkcie TT. 

Przysłany przez firmę Thermaltake Polska (której bardzo dziękujemy za przysłanie zarówno słuchawek jak i stojaka) stojak Hyperion przeszedł pewnego rodzaju testom. Wielokrotnie bowiem odkładaliśmy na niego Shocka Pro i za każdym razem sprawował się on doskonale – nie przewracał i pewnie trzymał słuchawki na miejscu.

  1. Wstęp
  2. Zawartość pudełka i dane techniczne 
  3. Testy
  4. Podsumowanie

Testy Tt eSPORTS SHOCK PRO RGB to słuchawki, które producent reklamuje jako dedykowane elektronicznemu sportowi, aczkolwiek już na wstępie zauważyliśmy, że nadają się one do czegoś więcej, niż profesjonalne potyczki w wirtualnym świecie. W oczekiwaniu na instalację kilku gier nie mogliśmy się powstrzymać i postanowiliśmy przetestować je słuchając muzyki. Jeśli chodzi o muzykę to 40-mm …

Ocena końcowa

Jakość dźwięku
Ergonomia
Funkcje
Jakość wykonania
Ocena ogólna

Polecamy

Podsumowanie : Budżetowe słuchawki, które mimo kilku mankamentów można z pewnością polecić.

Twoja ocena: 4.6 ( 1 votes)
75

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.