Home / Aktualności / Razer prezentuje model Blade 15 z Core i7 10875H

Razer prezentuje model Blade 15 z Core i7 10875H

W zeszym tygodniu pisaliśmy o nadchodzącym mobilnym procesorze Intela, modelu 10980HK, a dziś Razer zaprezentował nowe wcielenie Blade 15 bazującego na 10875H również należącym do 10 generacji mobilnych procesorów Intela. Poza 8-rdzeniowym Core i7, wewnątrz znalazł się układ graficzny ulepszony RTX SUPER i 15,6 calowy ekran Full HD z częstotliwością odświeżania równą 300Hz. Wszystko to zapakowane zostało w charakterystyczną czarną, aluminiową obudowę. Laptop wzbogacono o nowy układ klawiatury, ulepszony układ I/O oraz dysk SSD o dużej pojemności.

Nowe procesory Intel Core 10. generacji osiągają jeszcze lepszą wydajność dzięki taktowaniu na poziomie 5,1 GHz oraz 16 MB pamięci podręcznej w technologii Intel Smart Cache. Zwiększona liczba rdzeni w połączeniu z niewiarygodną prędkością Turbo Boost oznacza szybszą kompilację, krótszy czas renderowania i ogólnie wyższą liczbę klatek na sekundę.

Wraz z nowym procesorom Intel Core i7 10. generacji do laptopa wprowadzono również inne, wyczekiwane ulepszenia, w tym nowy układ bezprzewodowy Intel Wi-Fi 6 AX201 (Gig +) z maksymalną prędkością 2.4Gbps, oraz pamięć DDR4 z taktowaniem 2933Mhz.

Blade 15 jest uzbrojony w najlepsze z najlepszych technologii graficznych – zupełnie nowy układ NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER Max-Q. Nowa oferta procesorów graficznych RTX SUPER charakteryzuje się do 25% wyższą wydajnością w porównaniu z oryginalnymi RTX i została wyposażona w maksymalnie 8GB pamięci GDDR6 o dużej przepustowości oraz więcej rdzeni ray tracing, co zwiększa wydajność śledzenia promieni w czasie rzeczywistym i zwiększa liczbę klatek na sekundę przy wyższych ustawieniach w najnowszych grach. Układy graficzne RTX SUPER zapewniają również dodatkowe korzyści dla tworzenia wirtualnej rzeczywistości lub treści cyfrowych, gdzie dodatkowa wydajność pomaga skrócić czas renderowania i poprawia wierność graficzną.

Dla twórców treści i entuzjastów rozrywki przygotowano również Blade z wyświetlaczem OLED 4K. Wyświetlacz OLED 4K pokrywa 100% przestrzeni kolorów DCI-P3 i jest dostępny zarówno w wariancie dotykowym, jak i bezdotykowym. Każdy panel jest indywidualnie skalibrowany pod kątem dokładności kolorów, tworząc bogate i wciągające wrażenia, czy to w trakcie przygotowań do nowej przygody w grze, czy podczas oglądania streamów w wolnej chwili.

Odświeżona klawiatura jest wyposażona w wydłużony prawy klawisz shift i klawisze kierunkowe o połowie wysokości, które połączono z technologiami N-key rollover i Anti-ghosting, zapewniającymi bardziej precyzyjne używanie klawiszy. Zasilana przez Razer Synapse 3 klawiatura jest w pełni konfigurowalna z oświetleniem Razer Chroma RGB obejmującym szerokie spektrum 16,8 milionów kolorów i unikalnych efektów świetlnych.

Boki laptopa zostały wyposażone w mnóstwo opcji łączności, w tym porty USB 3.1 2. generacji typu A, port HDMI, port USB typu C i Thunderbolt™ 3 (USB-C). Wybrane modele Blade 15 obsługują ładowanie za pośrednictwem portów USB typu C z ładowarką USB-C 20 V, pomagającą w sytuacjach awaryjnych, i niesamowicie szybki czytnik kart SD UHS-III, dla tych, którzy muszą szybko przenieść pracę z jednego urządzenia na drugie.

Nowy Razer Blade 15 będzie dostępny w cenie od 1800 euro od maja na Razer.com i za pośrednictwem wybranych sprzedawców detalicznych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W Europie pojawi się wkrótce, aczkolwiek bez konkretnego terminu.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.