Home / Aktualności / Razer Phone – smartfon (nie)tylko dla graczy oficjalnie zaprezentowany

Razer Phone – smartfon (nie)tylko dla graczy oficjalnie zaprezentowany

Razer Phone - Lifestyle 02_preview

Razer zaprezentował dzisiaj Razer Phone – smartfon wypełniony przełomowymi technologiami audiowizualnymi oraz z wydajnością, który przeniesie indywidualną rozrywkę na nieznany wcześniej poziom. Razer Phone zaopatrzono w pierwszy na świecie ekran 120 Hz UltraMotion, zapewniający odświeżanie i płynność wyświetlania grafiki na poziomie nieporównanie lepszym od innych współczesnych smartfonów.

UltraMotion to technologia, która synchronizuje częstotliwość odświeżania obrazu wyświetlacza z procesorem graficznym, w celu usunięcia tzw. tearingu (czyli rozrywania ekranu) i zmniejszenia do minimum opóźnienia sygnału, przy jednoczesnym niewielkim zużyciu energii akumulatora.

5.72 calowy ekran, Quad HD IGZO LCD, w który wyposażono Razer Phone zapewni żywe i wyraźne obrazy w szerokiej gamie kolorystycznej.Z kolei dzięki przednim głośnikom i dedykowanym wzmacniaczom oraz technologii Dolby Atmos, Razer Phone zapewni dźwięk o prawdziwie kinowej jakości. Producent deklaruje, że certyfikowane przez THX złącze audio USB-C razem z 24 bitowym cyfrowym konwerterem dźwięku (DAC) zagwarantuje audiofilską jakość dźwięku dostarczaną do ulubionych słuchawek. 

Smartfon Razera poza wspomnianym ekranem i systemem audio zapewni najwyższy komfort oglądania i grania dzięki najnowszej platformie mobilnej Qualcomm Snapdragon 835, wspieranej przez aż 8 GB pamięci RAM. Razer Phone wyposażono w duży akumulator o pojemności 4 000 mAh. Dzięki temu gracze mogą się cieszyć swoją ulubioną rozrywką przez cały dzień, a technologia Qualcomm Quick Charge™ 4+ pozwoli na szybkie ponowne naładowanie akumulatora. Dzięki aplikacji Razer Game Booster użytkownicy mogą w pełni zapanować nad rozgrywką, a najlepszy w swojej klasie układ chłodzenia zmniejszy tzw. throttling (obniżenie taktowania procesora), aby zmaksymalizować moc i wydajność smartfona.

Fani fotografii również powinni czuć się usatysfakcjonowani z uwagi na dwa tylne aparaty o rozdzielczości 12 Mpix czynią z Razer Phone wszechstronne narzędzie do tworzenia niesamowitych zdjęć. Płynne i szybkie przybliżenie (w zakresie od szerokich kątów do ujęć teleobiektywowych) można kontrolować za pomocą jednego gestu dwoma palcami. Dzięki dwutonowej lampie błyskowej wszystkie fotografowane obiekty będą zawsze wyglądać naturalnie.

Elegancki korpus Razer Phone mierzy tylko 8 mm grubości i bez względu na to, czy trzymamy go w dłoni czy po prostu na niego patrzymy możemy doświadczyć najwyższej jakości wrażeń. W smartfonie zainstalowano system Android Nougat, który wiosną 2018 roku zostanie zaktualizowany do wersji Oreo.

Urządzenie wyposażono w aplikację Nova Launcher Prime zintegrowaną z Asystentem Google. Niezwykle popularny program uruchamiający, Nova Launcher Prime oferuje wyjątkowe możliwości dostosowania Androida do własnych potrzeb i preferencji.

Razer jest dumny z partnerstwa z producentami i deweloperami gier jak  Tencent i Square Enix. Pozwoli to na przeniesienie najlepszych doświadczeń z gier do segmentu mobilnego, a także na pełne wykorzystanie niezwykłych cech Razer Phone. Gry mobilne zostały zoptymalizowane przez partnerów do działania z ekranem UltraMotion z w zakresie do 120 klatek na sekundę.

 

INNI PARTNERZY

 

  • Final Fantasy® XV Pocket Edition” Square Enix
  • “Gear.Club” Eden Games
  • “Lineage 2: Revolution” Netmarble Games Corporation
  • “Old School RuneScapeJagex Limited
  • RuneScape” Jagex Limited
  • “Shadowgun Legends” Madfinger Games
  • “Tekken” BANDAI NAMCO Entertainment Europe
  • “Titanfall: Assault” NEXON Co., Ltd. and Particle City, Inc.
  • “World of Tanks Blitz” Wargaming Group Limited

 

Dokładnie 1337 egzemplarzy limitowanej edycji Razer Phone z zielonym logotypem z trzygłowym wężem będzie dostępnych w sklepach Three w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii i w Szwecji, w Razer Storze w San Francisco oraz online w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie poprzez Razerzone.com. 

Rekomendowana cena detaliczna wynosi: 749.99 euro / £699.99 zaś sam Razer Phone dostępny będzie w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Danii oraz Szwecji dzięki sieci Three. Jeśłi chodzi o sklep internetowy Razerzone.com, to dzięki niemu można będzie nabyć to urządzenie w  Ameryce Północnej, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Francji, Danii oraz Szwecji.

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.