Home / Aktualności / Razer Lancehead oraz Razer Lancehead Tournament Edition dla graczy z aspiracjami

Razer Lancehead oraz Razer Lancehead Tournament Edition dla graczy z aspiracjami

Rzr_Lancehead_V4Znany producent sprzętu dla graczy Razer zaprezentował dzisiaj bezprzewodową myszkę w dwóch odmianach, która wyznacza kolejne światowe standardy niezawodności na poziomie turniejowym – Razer Lancehead oraz Razer Lancehead Tournament Edition.

Razer Lancehead korzysta z opracowanej w laboratoriach Razera technologii AFT (Adaptive Frequency Technology), z najdokładniejszego na świecie sensora optycznego oraz z hybrydowej pamięci w urządzeniu i w chmurze. Mysz otrzymała również całkowicie nową formę, a jej bryłę zaprojektowano tak, aby zapewnić pełen komfort zarówno praworęcznym jak i leworęcznym użytkownikom.

Rzr_Lancehead_Dongle_V01

Zastosowana w urządzeniu zaawansowana bezprzewodowa technologia AFT (Adaptive Frequency Technology) gwarantuje stabilność połączenia na najwyższym poziomie, nie tylko poprzez zapewnienie optymalnego przepływu danych między myszą a systemem użytkownika, ale także dzięki pracy w zawsze najsilniejszych, pozbawionych zakłóceń częstotliwościach w paśmie 2,4 GHz. W rezultacie Razer Lancehead jest w stanie dostarczyć pozbawioną opóźnień transmisję między myszą a PC w standardzie wyraźnie wyższym, niż jakakolwiek inna bezprzewodowa mysz gamingowa.

Rzr_Lancehead_V05

Laserowy sensor optyczny 5G zastosowany w Razer Lancehead gwarantuje realną rozdzielczość pracy 16,000 DPI, szybkość śledzenia 210 cali na sekundę (IPS) i przyspieszenie 5G. Tam, gdzie szybkość i dokładność decyduje o zwycięstwie, nowa bezprzewodowa mysz Razer dostarczy graczom przewagę na każdym polu.

Myszka to pierwsze urządzenie Razera, które będzie współpracować z nadchodzącym oprogramowaniem Razer Synapse Pro (w wersji beta). Oprócz pełnego wsparcia dotychczasowego Razer Synapse, nabywcy Razer Lancehead powinni spodziewać się zaproszenia do udziału w testach beta Razer Synapse Pro. Dostarczana wraz z oprogramowaniem uniwersalna aplikacja konfiguracyjna, dzięki nowej, hybrydowej funkcjonalności przechowywania danych, pozwoli na zapis własnych ustawień bezpośrednio w zintegrowanej pamięci urządzenia, a także ich synchronizację z chmurą. Gracz może więc skorzystać ze swoich zapisanych profili na każdym używanym komputerze, nawet jeśli zabraknie łączności z Internetem.

Razer Lancehead wyposażono także w mechaniczne przyciski myszy opracowane i produkowane we współpracy z firmą Omron. Przełączniki gwarantują trwałość nawet do 50 milionów kliknięć. Zostały one specjalnie zoptymalizowane do działania w grach m.in. dzięki odpowiednio dopracowanemu czasowi reakcji oraz latencji na bardzo niskim poziomie. Dodatkowo, umieszczone na myszy dwa klawisze DPI pozwalają na szybkie dopasowanie rozdzielczości myszki nawet w samym środku zażartej walki.

Razer Lancehead Tournament Edition 05

Do sprzedaży trafiła również przewodowa wersja urządzenia – Razer Lancehead Tournament Edition. Podobnie jak jej  bezprzewodowy odpowiednik myszka może się pochwalić mechanicznymi przełącznikami, hybrydowym układem pamięci oraz dostępem do Razer Synapse Pro (Beta). Urządzenie to zapewni trwałość i dokładność działania na poziomie nieoferowanym dotąd przez żadne inne myszy.

Razer Lancehead Tournament Edition wyposażono w e-sportowy sensor optyczny z realną rozdzielczością 16 000 DPI i prędkością śledzenia 450 cali na sekundę (IPS). Zapewniając dokładność śledzenia na poziomie 99,4%, Razer Lancehead Tournament Edition gwarantuje doskonałą celność nawet w najbardziej wymagających, pełnych akcji momentach rozgrywki.

Obie myszy dołączają do linii produktów Razer Chroma, która zawiera duży wybór myszy, podkładek, klawiatur, słuchawek, a także laptopów z technologią podświetleń Razer Chroma. Co za tym idzie, każdą z myszy Razer Lacehead można spersonalizować korzystając z palety 16,8 milionów kolorów oraz rozmaitych efektów świetlnych i zintegrowanych z grami podświetleń kontekstowych.

Aby móc pobawić się oprogramoaniem Razer Synapse Pro (Beta) należy zarejestrować się na razerzone.com/razersynapsepro

Razer Lancehead dostępny będzie już w Maju / czerwcu w cenie 149.99 Euro, zaś wersja Tournament Edition kosztować ma 89.99 Euro i być dostępna na przełomie kwietnia i maja.

 

 

Cechy produktów: 

Razer Lancehead

Razer Lancehead Tournament Edition

Sensor laserowy 16,000 DPI 5G

Sensor optyczny 16,000 DPI 5G

Szybkość śledzenia do 210 cali na sekundę (IPS) / przyspieszenie 50 G

Szybkość śledzenia do 450 cali na sekundę (IPS) / przyspieszenie 50 G

Adaptive Frequency Technology

 

Przełączniki mechaniczne – Razer™ Mechanical Mouse Switches

 

Przełączniki mechaniczne – Razer™ Mechanical Mouse Switches

 

Dopasowywanie rozdzielczości w locie

Dopasowywanie rozdzielczości w locie

 

Klikalne pokrętło dostosowane specjalnie do potrzeb graczy

Klikalne pokrętło dostosowane specjalnie do potrzeb graczy

Symetryczna konstrukcja odpowiednia dla prawej i lewej dłoni.

Symetryczna konstrukcja odpowiednia dla prawej i lewej dłoni.

Podświetlenie Razer Chroma™ z paletą 16.8 milionów kolorów i licznymi efektami świetlnymi

Podświetlenie Razer Chroma™ z paletą 16.8 milionów kolorów i licznymi efektami świetlnymi

Synchronizacja kolorów między urządzeniami

 

Synchronizacja kolorów między urządzeniami

 

Dziewięć programowalnych przycisków Hyperesponse

 

Dziewięć programowalnych przycisków Hyperesponse

 

1000 Hz Ultrapolling

 

1000 Hz Ultrapolling

 

2.4 GHz dongle

 

Razer Synapse Pro (Beta) – dostępny wkrótce

Razer Synapse Pro (Beta) – dostępny wkrótce

2.1 m kabel w oplocie

2.1 m kabel w oplocie

Przybliżone wymiary: 117 mm (dł.) x 71 mm (szerokość) ) x 38 mm (wysokość)

Przybliżone wymiary: 117 mm (dł.) x 71 mm (szerokość) ) x 38 mm (wysokość)

Przybliżona waga: 111 g (bez kabla)

 

Przybliżona waga: 104 g (bez kabla)

Żywotność baterii : 24 godziny (z podświetleniem)

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.