Home / Aktualności / Razer Huntsman oraz Huntsman Elite – dwie nowe klawiatury gamingowe trafiają na rynek

Razer Huntsman oraz Huntsman Elite – dwie nowe klawiatury gamingowe trafiają na rynek

Razer Huntsman Elite, oraz  Razer Huntsman to dwie klawiatury mechaniczne dla graczy, które przygotował znany producent peryferii komputerowych – Razer. Podczas gdy pierwszą z nich wyposażono w specjalne klawisze multimedialne, podpórkę pod nadgarstki oraz podświetlenie typu underglow, tak drugi model, Razer Hunstman, zaprojektowano przede wszystkim z myślą o wydajności. Obie klawiatury będą wykorzystywać nowe optyczne przełączniki mechaniczne (Opto-Mechanical Switches), aktywujące klawisze z prędkością światła.

Nowe przełączniki optyczno-mechaniczne Razera to kolejny etap nieustannych innowacji, wdrażanych przez Razera, na tym polu. Dzięki wykorzystaniu technologii optycznej, wiązka światła podczerwonego wewnątrz każdego przełącznika precyzyjnie wykrywa aktywację klawisza po jego naciśnięciu. Punkt aktywacji wynosi zaledwie 1,5 mm, co pozwala na nawet o 30% szybsze rejestrowanie wciśnięcia klawisza, niż w przypadku tradycyjnych przełączników mechanicznych.

Klawisze z przełącznikami Razer Opto-Mechanical Switches zapewniają większą szybkość działania, zachowując przy tym wyczuwalny opór podczas ich wciskania, charakterystyczny dla bestsellerowych przełączników Razer Green. Do ich aktywacji niezbędna jest jednak mniejsza siła, która wynosi 45 g. Punkt aktywacji i punkt resetu mają te same pozycje co w przełącznikach typu liniowego, dzięki czemu naciskanie klawiszy może zachodzić bardzo szybko. W porównaniu z wcześniejszymi rozwiązaniami, żywotność nowych przełączników optyczno-mechanicznych wynosi około 100 milionów kliknięć. Dzięki nowej technologii optycznej i metalowemu stabilizatorowi umieszczonemu wokół każdego przełącznika, konstrukcja składa się z mniejszej ilości ruchomych części, a podczas aktywacji klawisza nie dochodzi do kontaktu fizycznego pomiędzy częściami. Zmniejsza to zużycie przełączników, a w ręce graczy trafia wytrzymała klawiatura, na której mogą polegać przez lata.

Jeśli chodzi o Razer Huntsman Elite, to model ten wyposażono w dodatkową sekcję sterującą dla szybszego i łatwiejszego dostępu do ulubionych funkcji. Każdy z trzech klawiszy oraz wielofunkcyjne cyfrowe pokrętło można skonfigurować za pomocą Razer Synapse 3. Oprogramowanie pozwala na stworzenie praktycznie nieograniczonej liczby niestandardowych ustawień skrótów klawiaturowych, makr i efektów świetlnych.

Wprowadzona wraz z Ornata Chroma i BlackWidow Chroma V2 wygodna podkładka pod nadgarstki pozwala na komfortowe spędzanie długich godzin podczas gamingowych maratonów. Podkładkę pokryto sztuczną skórką i mocuje się ją do klawiatury za pomocą magnesów.

Huntsman Elite jest pierwszą klawiaturą Razera wyposażoną w systemy Hybrid On-board i Cloud Storage. Za ich pośrednictwem możliwe jest przechowywanie spersonalizowanych ustawień bezpośrednio w pamięci klawiatury lub w chmurze.

Razer Huntsman Elite to również efekty świetlne w technologii Razer Chroma, dzięki której rozgrywka staje się bardziej immersyjna i wciągająca. Oprócz samych klawiszy, Chroma (typu underglow) podświetla także boki klawiatury oraz podpórki na nadgarstki.

Gracze mogą wybierać spośród 16,8 miliona kolorów i licznych efektów świetlnych. Personalizacja podświetlenia możliwa jest za pośrednictwem oprogramowania Razer Synapse 3. Użytkownicy mogą podzielić się także własnymi ustawieniami z innymi graczami via Razer Chroma Workshop. Podświetlenie zostało zintegrowane również z popularnymi grami, takimi jak Fortnite, Overwatch, Warframe i wieloma innymi. Dedykowane im profile pozwalają na wyświetlanie elementów pomocy, odzwierciedlenie akcji gry i inne efekty.

Możliwości Razer Chroma można poszerzyć o inne urządzenia, zapewniając tym samym jeszcze bardziej wciągające doświadczenia z gry. Posiadacze klawiatury Huntsman Elite mogą ją sparować z innymi produktami, wspierającymi obsługę systemu Chroma lub zsynchronizować w domu z inteligentnym oświetleniem Philips Hue.

Obie opisywane tu klawiatury dostępne są od dzisiaj m.in. na Razer.com. Wersja podstawowa to wydatek bez mała 160 euro (ok. 700 zł), zaś odmiana Elite wyssie z nas 210 euro (ponad 910 zł).

Razer Huntsman

€159.99

Razer Huntsman Elite

EU €209.99

●       Przełączniki Razer Opto-Mechanical Switch o sile aktywacji  45 g

●       Żywotność klawiszy: 100 milionów aktywacji

●       Konfigurowalne podświetlenie Chroma z 16.8 milionami kolorów

●       Hybrid On-board oraz Cloud Storage – 5 profili

●       Razer Synapse 3

●       W pełni programowalne klawisze z zapisywaniem makr w locie

●       10 key rollover z anti-ghostingiem

●       Gaming mode

●       Kabel światłowodowy w oplocie

●       1000 Hz Ultrapolling

●       Czarna (matowa) górna pokrywa z aluminium

●       Przełączniki Razer Opto-Mechanical Switch o sile aktywacji  45 g

●       Żywotność klawiszy: 100 milionów aktywacji

●       Konfigurowalne podświetlenie Chroma z 16.8 milionami kolorów

●       Hybrid On-board oraz Cloud Storage – 5 profili

●       Razer Synapse 3

●       W pełni programowalne klawisze z zapisywaniem makr w locie

●       10 key rollover z anti-ghostingiem

●       Gaming mode

●       Kabel światłowodowy w oplocie

●       1000 Hz Ultrapolling

●       Czarna (matowa) górna pokrywa z aluminium

●       Czworoboczne podświetlenie typu underglow z 38 konfigurowalnymi strefami

●       Ergonomiczna podpórka pod nadgarstki z 24 konfigurowalnymi strefami podświetlenia underglow

●       Dodatkowa klawisze sterujące

●       Wielofunkcyjne pokrętło cyfrowe

 

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.