Home / Aktualności / Razer Forge TV – konsola do gier i Android TV w jednym

Razer Forge TV – konsola do gier i Android TV w jednym

Razer Forge TV
Chodzące już od jakiegoś czasu pogłoski o planach producenta sprzętu dla graczy co do konsoli i Android TV potwierdziły się na trwających targach CES 2015 w postaci Razer Forge TV.

Korzystająca z systemu Google konsola będzie w stanie również serwować filmy, muzykę czy inne treści multimedialne dostępne np. w Play Store.

Granie w gry z Androida o jedno, a strumieniowanie gier z komputerów PC to drugie. I to właśnie funkcja Razer Forge TV, która najbardziej nam się podoba.

Wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 805 z zegarem 2,5 GHz, układ graficzny Adreno 420 GPU, 2GB RAM i 16GB pamięci masowej to z pewnością dobra podstawa do udanej zabawy. Do tego cena całego zestawu jest dosyć rozsądna bo wynosząca niecałe 100 dolarów.

Wspomniany streaming gier z PC ma być realizowany za pomocą aplikacji Razer Cortex: Stream, której testy beta mają rozpocząć się już w drugiej połowie tego roku. Aplikacja ma według zapewnień producenta umożliwić przesył gier z komputerów PC już za pomocą jednego kliknięcia, bez szeregu niepotrzebnych ustawień, prosto na mikr-konsolę z systemem Android.

Ponadto możliwości przesyłu gier z PC (streamingu) są całkiem spore gdyż za pomocą sieci bezprzewodowej wi-fi możliwe jest ich przesyłanie w rozdzielczości 1080p, do tego wspierając DX 9 i wyższe oraz wspiera praktycznie wszystkie podzespoły i komputery PC.

Dostępny osobno ale doskonale uzupełniający możliwości Razer Forge TV, Razer Turret czyli zestaw składający się z myszki i klawiatury (komunikującymi się za pośrednictwem Bluetooth 4.0 LE lub wi-fi 2.4 Ghz) pozbawi nas dodatkowych 130 dolarów (lub ich równowartości). Niemniej jednak czułość myszki wynosząca 3500 DPI oraz funkcja anti-ghosting zaimplementowana w klawiaturze dopełnia całości w odpowiedni sposób i z pewnością sprawi, że gra na mikrokonsoli będzie znacznie przyjemniejsza.

Razer Forge TV 01