Home / Peryferia / Klawiatury / Razer BlackWidow X Chroma – czyli zaawansowana klawiatura o wielu twarzach

Razer BlackWidow X Chroma – czyli zaawansowana klawiatura o wielu twarzach

5. Podsumowanie

Razer BlackWidow X 01

 

Klawiatura Razer BlackWidow X Chroma to produkt do zaawansowanych i świadomych graczy, którzy wiedzą co jest im potrzebne do prawdziwego i profesjonalnego gamingu. Ogromna ilość makr wynosząca 612 spersonalizowanych ustawień, 150 profili, rewelacyjne podświetlenie, które możemy w zasadzie dowolnie konfigurować (styl oraz kolory z palety 16,8 mln barw), wysoka jakość wykonania (każdy klawisz wg producenta ma wytrzymać minimum 80 mln naciśnięć) oraz użytych do budowy klawiatury materiałów (metalowe elementy obudowy klasy militarnej), to światowa czołówka i argumenty, których nie można lekceważyć i pomijać.

Także komfort pracy jest bardzo dobry i nie należy się obawiać, że skoro jest to klawiatura mechaniczna, to pisanie na niej będzie drogą przez mękę, którą zniosą tylko entuzjaści tego typu rozwiązań. Po doświadczeniach z niektórymi produktami konkurencji sami byliśmy na początku trochę sceptycznie do tego nastawieni, i zastanawialiśmy się jak nam się będzie na niej pracowało w dłuższej perspektywie. Niemniej już po pierwszych minutach pracy z tym modelem, nasze obawy minęły. Także osoby, które cenią wysoką jakość, komfort pracy oraz szerokie możliwości personalizacji, a które nie są zagorzałymi fanami gier, także odnajdą wspólny język z modelem BlackWidow X Chroma.

Niestety jak na produkt za niemałą kwotę wynoszącą ponad 700 zł zastanawia brak HUB-a USB czy gniazd do podłączenia słuchawek i mikrofonu – w końcu który gracz ich nie używa podczas grania w gry sieciowe? Także brak podświetleń wszystkich oznaczeń na klawiszach (podświetlone są tylko główne funkcje) jest dla nas zastanawiający, ponieważ wcale nie podniósłby on finalnego kosztu urządzenia, a z pewnością podniósłby jego funkcjonalność w nocy lub/i w ciemnych pomieszczeniach.

Na szczęście Razer BlackWidow X Chroma posiada więcej zalet niż wad, dlatego też za całokształt jego możliwości przyznajemy mu nagrody: Gaming oraz Performance. Gratulujemy!

badge_Gaming_new

badge-performance-new-1

 

 

  1. Wstęp
  2. Wygląd zewnętrzny
  3. Oprogramowanie i instalacja
  4. Wrażenia z użytkowania
  5. Podsumowanie

 

5. Podsumowanie   Klawiatura Razer BlackWidow X Chroma to produkt do zaawansowanych i świadomych graczy, którzy wiedzą co jest im potrzebne do prawdziwego i profesjonalnego gamingu. Ogromna ilość makr wynosząca 612 spersonalizowanych ustawień, 150 profili, rewelacyjne podświetlenie, które możemy w zasadzie dowolnie konfigurować (styl oraz kolory z palety 16,8 mln barw), wysoka jakość wykonania (każdy …

Ocena końcowa

Wygląd
Jakość wykonania
Jakość podświetlenia
Możliwości
Cena

Twoja ocena: 4.2 ( 3 votes)
89

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.