Home / Aktualności / Rapoo 8000M – ciekawe, kompaktowe combo klawiatury i myszki

Rapoo 8000M – ciekawe, kompaktowe combo klawiatury i myszki

Rapoo zaprezentował właśnie swój najnowszy zestaw combo 8000M składający się z klawiatury i myszy, które w dodatku do ciekawego designu jest także dobrze wycenione. Co więcej, urządzenia komunikują się z komputerem dzięki technologii „Multi-mode Wireless”, która pozwala na nawiązanie połączenia bezprzewodowego na wiele sposobów – transmisja 2,4 GHz, Bluetooth 3.0 lub Bluetooth 4.0 (Smart). Jak podaje producent, zestaw może zostać powiązany jednocześnie z maksymalnie 4 urządzeniami a przełączanie między nimi jest łatwe i szybkie. Na komfort i swobodę pracy wpływ ma również zasięg do 10m w zakresie 360°.

Cieszy też fakt, że firma Rapoo nieustannie inwestuje w rozwój swoich produktów. W odpowiedzi na standard Bluetooth Smart (Bluetooth 4.0), który nie jest kompatybilny wstecznie, ograniczając przy tym możliwość korzystania z urządzeń wykorzystujących poprzednie wersje Bluetooth, powstała technologia „Multi-mode Wireless”, do której firma Rapoo ma wyłączne prawa. Technologia zapewnia nie tylko połączenie ze wszystkimi urządzeniami Bluetooth, ale dzięki Instant Connect akcesoria można sparować z wieloma urządzeniami na raz. Ponad to możemy w łatwy i szybki sposób przełączać się między nimi za pomocą jednego kliknięcia.

W skład zestawu 8000M wchodzi kompaktowych rozmiarów klawiatura (285mm x 139mm x 24mm), która wykonana jest z dobrej jakości materiałów chroniących ją przed przypadkowym zalaniem. Wyposażona została w 79 klawiszy nożycowych, w tym przycisk „Fn” pozwalający na wywołanie 20 skrótów klawiszowych odpowiedzialnych m.in. za funkcje multimedialne. Na spodzie znajdują się trzy nóżki gumowe oraz dwie ruchome, które unoszą górę klawiatury poprawiając komfort pisania. Klawiatura zasilana jest jedną baterią AA, która zapewnia działanie urządzenia nawet do 12 miesięcy. Jeśli chodzi o wersje kolorystyczne, to do wyboru mamy czarno-biały, czarno-niebieski, czarno-żółty oraz biało-turkusowy.

Drugim elementem zestawu Rapoo 8000M jest mysz optyczna z sensorem o rozdzielczości 1300 DPI. Choć taka rozdzielczość średnio przyda się przy graniu, to do normalnej pracy biurowej, do której została zaprojektowana powinna wystarczyć. Obudowa myszki została wyprofilowana w taki sposób, aby wygodnie można było obsługiwać myszkę obiema rękami. Pomiędzy standardowymi przyciskami gryzonia znajduje się gumowe kółko, które zapewnia wygodę podczas scrollowania. Myszka ma wymiary 113mm x 64mm x 30mm, na jej spodzie znajdują się cztery ślizgacze poprawiające płynność ruchu i specjalny schowek na nano odbiornik USB. Urządzenie zasilane jest baterią AA, która zapewnia czas pracy nawet do 9 miesięcy.

Zestaw Rapoo 8000M dostępny jest m.in. w sieci sklepów Media Markt gdzie wyceniono ją na 89,90 zł i objęto 24-miesięczną gwarancją.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.