Home / Aktualności / Rampage V Extreme – Asus atakuje płytą z DDR4 i podstawką LGA 2011-v3

Rampage V Extreme – Asus atakuje płytą z DDR4 i podstawką LGA 2011-v3

Rampage V Extreme LGA 2011-v3, DDR4, X99
W Rampage V Extreme to najnowsza płyta główna z podstawką LGA 2011-v3, pamięcią DDR4 i chipsetem Intel X99 Express, która zostałą zaprezentowana przez giganta w tym segmencie sprzętowym przez Asusa.

Zastosowano w niej technologie, które wspomagają ekstremalne przetaktowywanie (OC) jeśli uważacie, że wasz system nie jest wystarczająco mocny.

Wśród nich znajdziemy między innymi: oczekujący na rejestrację patentu OC Socket, OC Panel, Safe Boot i ReTry.

Dzięki doskonałej konstrukcji i zaawansowanym aplikacjom zespół ROG ustanowił już z nową płytą 28 rekordów1 w overclockingu.

Uzyskał on na tej płycie dwa najlepsze wyniki w testach procesora Intel Core i7 5960X (8 rdzeni / 16wątków i 1 rdzeń / 1 wątek), uzyskując taktowanie pamięci DDR4 na poziomie 4004MHz, co przełożyło się na 17 wysokich wyników 3DMark, jak również rekordowe osiągnięcia w testach Catzilla, dwóch CineBench, dwóch Wprime, XTU oraz HWBotPrime.

Płyta została również dobrze wyposażona pod kątem obsługi gier. SupremeFX 2014 zapewnia doskonałą jakość dźwięku, Intel Gigabit Ethernet i GameFirst III eliminują lagi, natomiast z KeyBot dodamy nowe funkcje do naszej klawiatury. Komponenty Gamer’s Guardian odpowiadają za dodatkową ochronę sprzętu i użytkownika.

1. Informacje ogólne
2. Funkcje i overclocking
3. Kompatybilność, chłodzenie i zasilanie
4. Łączność i cena płyty Asus Rampage V Extreme