Home / Komputery Stacjonarne / Karty graficzne / Radeon R9 Nano – kolejna porcja informacji o karcie Mini-ITX

Radeon R9 Nano – kolejna porcja informacji o karcie Mini-ITX

Radeon R9 Nano

Radeon R9 Nano będący nadchodzącym układem od AMD w formacie mini-ITX doczekał się kolejnej dawki informacji przed premierą, a to za sprawą wycieku informacji z jednej z koreańskich portali internetowych.

Jak siędowiadujemy Radeon R9 Nano został wyposażony w 4096 procesorów strumieniujących, 256 TMU, 64 ROP oraz 4 GB pamięci korzystającej z 4049-bitowego interfejsu pamięci HBM. Jak wcześniej informowaliśmy, czerpiąca 175W karta nie wygląda na bardzo okrojoną wersję Fury X, lecz dosyć dobrze zoptymalizowanym układem z rodziny Fiji z GCN na pokładzie.

Z poniższego zdjęcia możecie zauważyć, iż nadchodząca karta nie będzie dużo wolniejsza od wspomnianej Fury X, bazując np. na zegarach 1000 MHz czy pamięci 500 MHZ (512 GB/s).

Nasze źródło podaje również,  że Radeon R9 Nano jest ok. 5-10 procent wydajniejszy niż Radeon R9 290X, pozostając po właściwej stronie mocy (zużycia energii), a to za sprawą specjalnego układu na jego pokładzie zarządzającym zużuciem energii i wydajnością. W nadchodzącej karcie AMD znalazła się mniejsza niż w Radeonie Fury X płytka PCB oraz zasilanie VRM 4+2.

Radeon R9 Nano 01

Źródło: VideoCardz