Home / Aktualności / Radeon R9 295X2 – nowa broń w ofercie AMD?

Radeon R9 295X2 – nowa broń w ofercie AMD?

Firma AMD nie składa oręża w walce ze swoim głównym konkurentem na rynku kart graficznych – firmą Nvidia. Otóż koncern z Sunnyvale pracuje nad kartą wyposażoną w dwa układy graficzne z rodziny Hawaii, której robocza nazwa to Radeon R9 295X2.

Advanced Micro Devices (AMD) być może już wkrótce wprowadzi do swojej oferty nowy model karty graficznej z rodziny Radeon, który oparty zostanie o dwa, 28-nm układy GPU ”Hawaii”. Niestety na obecną chwilę nie ujawniono zbyt wielu szczegółów, takich jak ilość pamięci graficznej, szerokość szyny danych do pamięci czy ilości procesorów strumieniowych w obu układach graficznych.

Wiemy natomiast, że taktowanie obydwu układów GPU nie powinno być niższe niż 1 GHz, i że producent na potrzeby opisywanego w niniejszej wiadomości modelu opracowuje hybrydowy układ chłodzenia (powietrze + ciecz). Jego zadaniem będzie nie tylko schładzanie tworzących duet układów GPU, ale także sekcji zasilania oraz zainstalowanej na karcie pamięci.

Tym samym konstrukcja ta będzie podobna do produktu firmy ASUS w postaci karty graficznej ARES II z serii ROG (Republic of Gamers).

ASUS ARES II ROG

Źródło: BouweenPC.nl

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.