Home / Aktualności / Radeon „Big Navi” przetestowany w 3DMark Firestrike Ultra

Radeon „Big Navi” przetestowany w 3DMark Firestrike Ultra

W sieci pojawił się wynik testu karty graficznej z układem „Big Navi” z jednego z najpopularniejszych benchmarków na PC. W teście Firestrike Ultra konstrukcja oparta o jeden z wariantów chipu Navi 21 (zapewne Radeon RX 6800 XT lub RX 6900 XT) wypadła świetnie na tle konkurencyjnej karty Nvidii z serii RTX 3080.

Karta graficzna z GPU firmy AMD uzyskała w Firestrike Ultra wynik wyższy o 8,5 proc. od RTX-a 3080, co pozwala wnosić, że karty te będą posiadały zbliżoną wydajność w grach 3D, zapowiadając naprawdę zaciętą rywalizację na rynku o serca i portfele graczy.

Produkt „czerwonych” uzyskał wynik 11 500 punktów względem 10 600 jakie uzyskała karta „zielonych”. Dokładne wyniki wydajności, a w szczególności w najpopularniejszych grach na PC poznamy już za kilka dni, bowiem premiera Radeonów z serii RX 6000 odbyć się ma już za 5 dni tj. 28 października 2020.

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.