Home / Gry / Akcja / Rack n ’Ruin nadciąga w końcu na Nintendo Switch

Rack n ’Ruin nadciąga w końcu na Nintendo Switch

Przygodowa gra akcji Rack n’ Ruin studia LifeSpark Entertainment, która pojawiła się pierwotnie na  Windows (a dokładnie platformie Steam) w 2015 roku w końcu dotarła na Nintendo Switch.

Po tej długiej podróży, Mroczny Mistrz – Ruin, podbija świat za światem, zniewalając kolejne planety przy pomocy swoich demonicznych władców. Oczywiście pod naszą kontrolą.

Nasz bohater jest na prostej drodze do absolutnej dominacji wszechświata, a właściwie to byłby na niej, gdyby nie jeden mały problem. Ten problem nto Rack i tak się składa, że jest jednym z tych demonicznych władców, tyle że o dosyć destrukcyjnych właściwościach. O ile Rack prywatnie nie ma nic przeciwko imperialistycznej polityce swojego Mrocznego Mistrza Ruina, to jednocześnie ciągle mu w jej przeszkadza, notorycznie niszcząc kolejne planety. A naprawdę ciężko jest podbijać planety, jeżeli po bliższej inspekcji okazują się one być co najwyżej pasem asteroid, prawda?


Więc Rack dostaje ostatnią szansę, by wziąć się w garść i wreszcie posłuchać Mrocznego Mistrza. Czy uda mu się odzyskać przychylność Ruina? Nie. Co to w ogóle za pytanie?! On nawet tego nie spróbuje, bo bunt i chęć destrukcji są silniejsze od niego.

Tak po króce wygląda fabuła gry Rack n ’Ruin, która jest niczym innym jak grą z gatunku action-adventure z widokiem z lotu ptaka, a także z elementami arcade’owej strzelanki. Gracz używa czterech podstawowych broni, by walczyć z przeciwnikami przeszkadzającymi ci sianiu zniszczenia. Może on też rzucać zaklęcia przedzierając się przez zastępy Ruina. Do jego dyspozycji są aż 24 czary, które może wypróbować na swoich sługach.

Gra popiera kreatywność oraz destrukcyjność! Więc zwiedzaj, niszcz, zbieraj dusze przyjaznych i niczego niespodziewających się ludzi. Ale uważaj, bo jeśli przesadzisz z chaosem i demolką, to natkniesz się na potężnych bossów. Na co jeszcze czekasz? Sprzeciw się swemu panu, nie słuchaj jego poleceń. Zniszcz świat!

Rack n’ Ruin pojawi się na Switchu 13 marca. Gra będzie kosztowała 49,99 zł, już dziś można kupić ją w preorderze za 38,44 zł , oszczędzając tym samym 23%.

O użytkowniku Grzegorz Szałas

Entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu Tech Dice. Poza technologią uwielbiam dobry film, dawkę muzyki oraz aktywności na świeżym powietrzu.