Home / Aktualności / R9 295X2 Devil13 – piekielnie szybki Radeon od PowerColor

R9 295X2 Devil13 – piekielnie szybki Radeon od PowerColor

Firma PowerColor pracuje nad autorską wersją karty graficznej Radeon R9 295X2, która zostanie wyposażona w klasyczny, powietrzny układ chłodzenia. Model ten przejdzie w tym celu znaczące modernizacje, które mają sprawić, że osoby niechętnie spoglądające w stronę hybrydowych systemów chłodzenia o dość sporych rozmiarach, spojrzą teraz łaskawszym okiem na produkt z dwoma układami graficznymi AMD Hawaii.

PowerColor R9 295X2 Devil13 to karta graficzna, która jako pierwszy model z dwoma GPU AMD Hawaii otrzyma klasyczny układ chłodzenia, w miejsce rozwiązania hybrydowego (powietrze + ciecz). Na potrzeby ww. karty zostanie przeprojektowana m.in. płytka PCB, sekcja zasilania oraz system chłodzenia tejże sekcji oraz modułów pamięci GDDR5.

Radiator na karcie graficznej R9 295X2 Devil13 składać się ma z dwóch oddzielnych bloków (po 1 na każde GPU), które będą schładzane przez trzy, 100-mm wentylatory o charakterystycznym kształcie łopatek. Na podstawie prezentowanych poniżej zdjęć możemy zobaczyć, że przez aluminiowe finy radiatorów przebiegają także miedziane rurki cieplne, które być może będą jedynymi elementami łączącymi oba bloki radiatorów.

Wprawni obserwatorzy zauważą także obecność aż czterech 8-pinowych gniazd PEG, które znajdują się w tylnej części karty PowerColor R9 295X2 Devil13 – tuż przy jej górnej krawędzi.

Prezentacja finalnej wersji ww. modelu Radeona R9 295X2 spodziewana jest na najbliższych targach Computex 2014 w Taipei (3-7 czerwca 2014).

PowerColor R9 295X2 Devil13 01

Źródło: Hardware.info

O użytkowniku Łukasz Szałas

Pasjonat motoryzacyjny i komputerowy. Wieloletnia praktyka w konfiguracji zestawów komputerowych poparta dogłębną wiedzą z zakresu informatyki.